reklama
 
 

V německém Münsteru najel řidič autem do lidí. Na místě je několik mrtvých a desítky zraněných

Aktualizováno 7. 4. 2018 18:33
V centru západoněmeckého Münsteru najel malý nákladní automobil do skupiny sedících lidí. Na místě jsou desítky zraněných a také několik mrtvých včetně pachatele, který se podle německé policie po činu zastřelil.

Münster - Při najetí malého nákladního automobilu do skupiny lidí v centru západoněmeckého Münsteru bylo v sobotu odpoledne několik osob zabito a desítky dalších byli zraněny. Informoval o tom server Spiegel Online.

Podle informací serveru listu Westfällische Nachrichten a také bulvárního deníku Bild jsou mrtví nejméně tři. Policie uvedla, že zraněno bylo kolem 30 lidí a že pravděpodobný pachatel útoku spáchal sebevraždu. Úřady podle Spiegelu předpokládají, že šlo o teroristický útok.

Dodávka najela do lidí, kteří si užívali letního posezení před restaurací Kiepenkerl, což je tradiční podnik uprostřed historického centra města.

"Řidič se zastřelil," řekla agentuře AFP policejní mluvčí. Policie nejdřív tvrdila, že po nikom dalším nepátrá a nebezpečí už netrvá. Později ale informovala, že prověřuje, zda nejsou na útěku další podezřelé osoby. Podle neověřených informací totiž z dodávky možná vyskočily další osoby a utekly.

Na místě zasahují hasiči a policisté, přijely sanitky. Nad místem kroužilo i několik záchranářských vrtulníků. Ve voze policie našla podezřelý předmět, a proto uzavřela velkou část historického centra univerzitního města. Podle Spiegel Online pátrají policisté také po výbušnině.

Buďte obezřetní

Na twitteru vyzvali obyvatele, aby se oblasti vyhýbali a nechali záchranáře v klidu pracovat. Policie rovněž varovala před spekulacemi a dodala, že situace je nepřehledná. Obyvatele města vyzvala, aby na sociální sítě nedávali fotografie z místa. 

České ministerstvo zahraničí v sobotu doporučilo návštěvníkům Münsteru zvýšenou opatrnost. Mají se řídit pokyny bezpečnostních složek a v případě potřeby kontaktovat nouzovou linku na zastupitelském úřadu v Berlíně.

Mluvčí německé kancléřky Angely Merkelové Ulrike Demmerová na twitteru uvedla, že kancléřství myslí na oběti a jejich rodiny a událost v Münsteru označila za "strašnou zprávu".

Incident připomíná teroristický útok v Berlíně v prosinci 2016, při kterém zemřelo 12 lidí. Terorista tuniského původu Anis Amri, který v zemi nedostal politický azyl, unesl tehdy nákladní vůz a v centru německého hlavního města jím najel do davu lidí. Kromě 12 mrtvých zůstaly na místě i desítky raněných. 

Připravujeme podrobnosti. 

autor: ČTK | 7. 4. 2018 16:26

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama