V USA zemřeli dva lidé po pádu ze skalní vyhlídky v Yosemitech

ČTK ČTK
Aktualizováno 25. 10. 2018 21:44
V Yosemitském národním parku v Kalifornii zemřeli dva lidé po pádu z oblíbené skalní vyhlídky Taft Point. Informovala o tom agentura AP. Správci parku uvedli, že se snaží těla muže a ženy vyprostit, o příčině neštěstí však nic bližšího nesdělili. Mluvčí parku Scott Gediman oznámil, že smrt dvojice se vyšetřuje. Jasné je, že oba spadli z vyhlídkové plošiny na skalním výběžku ve výšce 2300 metrů. Na stejném místě přišel v roce 2015 o život horolezec a extrémní sportovec Dean Potter a jeho partner. Oba si zvolili Taft Point za výchozí bod při BASE jumpingu, kdy se s pomocí padáku nebo speciálního obleku "wingsuit" skáče či slétává z pevných míst.
Taft Point
Taft Point | Foto: Shutterstock
 

Právě se děje

před 7 hodinami

Makedonská pohraniční stráž našla opuštěný kamion se 47 migranty

Hlídka pohraniční stráže Severní Makedonie objevila v blízkosti hranic s Bulharskem a Řeckem opuštěný kamion, v němž bylo pět desítek ilegálně cestujících migrantů.

Kamion, jehož řidič utekl, hlídka objevila v pátek pozdě večer. V nákladním prostoru tohoto vozidla se schovávalo 47 migrantů pocházejících z Afghánistánu, Pákistánu a Iráku, informovala policie.

Zdroj: ČTK
před 7 hodinami

Hokejový útočník Frk podepsal novou smlouvu s Los Angeles

Hokejový útočník Martin Frk podepsal novou dvouletou smlouvu s Los Angeles. Šestadvacetiletý hráč by si v příštích dvou letech měl v NHL vydělat celkem 1,45 milionu dolarů. Kings o tom informovali na svém oficiálním webu.

Odchovanec Karlových Varů zamířil do Los Angeles před sezonou, v předešlých letech působil v kanadsko-americké soutěži v organizaci Detroitu. Za Kings Frk zatím odehrál osm zápasů, vstřelil pět branek a přidal asistenci. Většinu sezony působil na farmě v týmu Ontario Reign v nižší AHL.

Frk působí v zámoří od roku 2010, po třech letech v juniorské soutěži QMJHL se snažil prosadit do kádru Detroitu, což se mu stabilně podařilo jen v sezoně 2017/18, kdy za Red Wings odehrál 68 utkání s bilancí jedenácti branek a čtrnácti asistencí. Většinu času strávil útočník s vyhlášenou tvrdou střelou na farmách v AHL a ECHL. Celkem zatím v NHL nastoupil k 108 utkáním (17+20).

Loni se rodák z Pelhřimova domluvil na smlouvě s Los Angeles, která mu v případě pobytu v NHL zajišťovala plat 700.000 dolarů. Podle nového kontraktu si mírně polepší, podle webu capfriendly.com má ale garantovaný stejný plat v NHL i AHL.

Další zprávy