V USA zatkli Epsteinovu dlouholetou partnerku Maxwellovou, půjde k soudu

ČTK ČTK
2. 7. 2020 17:06
Ve státě New Hampshire na severovýchodě USA ve čtvrtek zatkli Britku Ghislaine Maxwellovou, která roky žila s již zesnulým americkým finančníkem Jeffreym Epsteinem a je obviňována z podílu na jeho údajných sexuálních zločinech. Oznámil to americký Federální úřad pro vyšetřování (FBI).
Miliardář Jeffrey Epstein
Miliardář Jeffrey Epstein | Foto: Reuters

Podle zdrojů agentury Reuters 58letou ženu zadrželi přímo agenti FBI. Maxwellová, která dosud nečelila formálním obviněním z trestné činnosti, údajně ještě týž den stane před federálním soudcem.

Rodačka z Paříže je dcerou britského politika a mediálního magnáta Roberta Maxwella. Po přesunu do New Yorku se stala Epsteinovou přítelkyní a následně s ním dlouhé roky žila. Epstein loni v srpnu spáchal sebevraždu v cele newyorského vězení, kde čekal na soudní proces po nových obviněních ze zneužívání nezletilých dívek. Podle Reuters od té doby Maxwellová žila v ústraní.

Mluvčí FBI Marty Feely oznámil, že bývalá Epsteinova přítelkyně byla vzata do vazby kolem 08:30 místního času (14:30 SELČ). Na základě jakých obvinění se tak stalo, nebylo ihned jasné. Maxwellová v minulosti odmítla možnost, že by se podílela na jakékoli trestné činnosti.

Epsteina američtí prokurátoři vinili z toho, že mezi lety 2002 a 2005 platil za sexuální služby desítkám mladistvých dívek. Někdejší finančník byl už v roce 2008 za sexuální delikty odsouzen, avšak odpykal si pouze třináctiměsíční trest, při kterém mohl ve dne pracovat a ve věznici jen přespávat. Podle údajných Epsteinových obětí to byla Maxwellová, kdo je vtáhl do kruhu blízkých osob jejího partnera, načež dívky čelily sexuálnímu zneužívání ze strany Epsteina i jeho bohatých přátel.

Události spojené s finančníkem Epsteinem jsou ostře sledované zejména kvůli jeho vazbám na řadu vlivných osobností včetně amerického prezidenta Donalda Trumpa, jeho předchůdce Billa Clintona či britského prince Andrewa.

Video: Miliardář si choval "stádečko" nezletilých dívek. Žena líčí svá sexuální zneužití

Nechutně bohatý: Moc a zvrhlost Jeffreyho Epsteina je dokumentární seriál o nechvalně známém miliardáři, který zneužíval nezletilé dívky. | Video: Kamil Fila, Blahoslav Baťa
 

Právě se děje

Další zprávy