V USA zadrželi tři muže, kteří údajně plánovali útoky na policisty. Jednomu z podezřelých je 13 let

ČTK ČTK
13. 7. 2016 7:09
Muži jsou podezřelí z krádeže zbraní, s nimiž chtěli podle policie zaútočit v oblasti louisianské metropole Baton Rouge. Všichni jsou černoši. Šest ukradených zbraní z osmi, které zmizely ze zastavárny, se policistům už podařilo nalézt. Případ se odehrál poté, co minulý týden dva policisté bílé pleti při zatýkání zastřelili černocha Altona Sterlinga. Následovala vlna protestů proti policejnímu násilí zaměřenému vůči příslušníkům menšin. Policisté při protestech o víkendu zadrželi přes 200 lidí.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Reuters

Baton Rouge (USA) - Americká policie zadržela tři muže podezřelé z krádeže zbraní, s nimiž údajně plánovali útoky proti policistům v oblasti louisianské metropole Baton Rouge. Informovala o tom agentura AP.

Nedávný případ zabití černocha policisty v Baton Rouge vyvolal vlnu demonstrací proti údajné policejní zvůli.

Jednoho muže policisté zadrželi přímo při sobotním vloupání do zastavárny, z níž zmizelo osm střelných zbraní. Další dva dohledali později a po čtvrtém muži stále pátrají. Jednomu ze zadržených je pouze 13 let. Všichni jsou černoši a pocházejí z Baton Rouge. Šest ukradených zbraní se policistům už podařilo nalézt.

Ředitel policie v Baton Rouge Carl Dabadie na úterní tiskové konferenci řekl, že čtveřice chtěla zbraně použít proti policistům ve městě a jeho okolí. Hrozba byla podle něj věrohodná.

Případ se odehrál poté, co minulý týden dva policisté bílé pleti při zatýkání zastřelili černocha Altona Sterlinga. Následovala vlna protestů proti policejnímu násilí zaměřenému vůči příslušníkům menšin. Policisté při protestech o víkendu zadrželi přes 200 lidí.

Smrt Sterlinga a dalšího černocha Philanda Castileho v Minnesotě jako motiv svého činu před smrtí uvedl také střelec z Dallasu, který ve čtvrtek zabil při poklidné demonstraci pět bělošských policistů a dalších devět lidí včetně sedmi policistů zranil.

 

Právě se děje

Další zprávy