V USA zadrželi tři muže, kteří údajně plánovali útoky na policisty. Jednomu z podezřelých je 13 let

ČTK ČTK
13. 7. 2016 7:09
Muži jsou podezřelí z krádeže zbraní, s nimiž chtěli podle policie zaútočit v oblasti louisianské metropole Baton Rouge. Všichni jsou černoši. Šest ukradených zbraní z osmi, které zmizely ze zastavárny, se policistům už podařilo nalézt. Případ se odehrál poté, co minulý týden dva policisté bílé pleti při zatýkání zastřelili černocha Altona Sterlinga. Následovala vlna protestů proti policejnímu násilí zaměřenému vůči příslušníkům menšin. Policisté při protestech o víkendu zadrželi přes 200 lidí.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Reuters

Baton Rouge (USA) - Americká policie zadržela tři muže podezřelé z krádeže zbraní, s nimiž údajně plánovali útoky proti policistům v oblasti louisianské metropole Baton Rouge. Informovala o tom agentura AP.

Nedávný případ zabití černocha policisty v Baton Rouge vyvolal vlnu demonstrací proti údajné policejní zvůli.

Jednoho muže policisté zadrželi přímo při sobotním vloupání do zastavárny, z níž zmizelo osm střelných zbraní. Další dva dohledali později a po čtvrtém muži stále pátrají. Jednomu ze zadržených je pouze 13 let. Všichni jsou černoši a pocházejí z Baton Rouge. Šest ukradených zbraní se policistům už podařilo nalézt.

Ředitel policie v Baton Rouge Carl Dabadie na úterní tiskové konferenci řekl, že čtveřice chtěla zbraně použít proti policistům ve městě a jeho okolí. Hrozba byla podle něj věrohodná.

Případ se odehrál poté, co minulý týden dva policisté bílé pleti při zatýkání zastřelili černocha Altona Sterlinga. Následovala vlna protestů proti policejnímu násilí zaměřenému vůči příslušníkům menšin. Policisté při protestech o víkendu zadrželi přes 200 lidí.

Smrt Sterlinga a dalšího černocha Philanda Castileho v Minnesotě jako motiv svého činu před smrtí uvedl také střelec z Dallasu, který ve čtvrtek zabil při poklidné demonstraci pět bělošských policistů a dalších devět lidí včetně sedmi policistů zranil.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 5 hodinami

Jednání ČR a Polska o dolu Turów budou pokračovat ve středu. Sejdou se experti i ministři, řekl Brabec. Doufá, že setkání přinese významný posun

Zdroj: ČTK
před 7 hodinami

Babiš chce stanovit vrchní hranici emisních povolenek, oznámil po schůzce se Zemanem

Premiér Andrej Babiš (ANO) se vyslovil pro stanovení horní hranice ceny emisních povolenek. Po pondělní schůzce s prezidentem Milošem Zemanem na lánském zámku ministerský předseda novinářům řekl, že se bude snažit o to, aby o záležitosti jednala Evropská unie. Měla by podle Babiše využít příslušný článek směrnice o povolenkách.

Studie Evropské komise z loňského roku podle premiéra uváděla, že cena povolenek v roce 2025 by měla být 26 eur a v roce 2030 pak 30 eur a o pět let později 50 eur. "Skutečnost je taková, že dnes se emisní povolenky obchodují za 60 eur. Jsou předmětem spekulativního kapitálu," řekl Babiš. Jejich cena má podle něho přímý dopad na energetické a průmyslové firmy a na cenu elektřiny.

Babiš bude chtít, aby evropští lídři na neformálním summitu 5. a 6. října aktivovali článek povolenkové směrnice, který podle premiéra předpokládá, že cenový výkyv je nutné řešit. Soudí, že členské státy by měly stanovit cenový koridor. "To znamená, že by mělo být určené zastropování emisních povolenek," uvedl premiér.

Míní, že na summitu by se mělo diskutovat také o společném nákupu zemního plynu v souvislosti s naplněností zásobníků a jeho rostoucí cenou

Zdroj: ČTK
Další zprávy