V USA zadrželi tři muže, kteří údajně plánovali útoky na policisty. Jednomu z podezřelých je 13 let

ČTK ČTK
13. 7. 2016 7:09
Muži jsou podezřelí z krádeže zbraní, s nimiž chtěli podle policie zaútočit v oblasti louisianské metropole Baton Rouge. Všichni jsou černoši. Šest ukradených zbraní z osmi, které zmizely ze zastavárny, se policistům už podařilo nalézt. Případ se odehrál poté, co minulý týden dva policisté bílé pleti při zatýkání zastřelili černocha Altona Sterlinga. Následovala vlna protestů proti policejnímu násilí zaměřenému vůči příslušníkům menšin. Policisté při protestech o víkendu zadrželi přes 200 lidí.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Reuters

Baton Rouge (USA) - Americká policie zadržela tři muže podezřelé z krádeže zbraní, s nimiž údajně plánovali útoky proti policistům v oblasti louisianské metropole Baton Rouge. Informovala o tom agentura AP.

Nedávný případ zabití černocha policisty v Baton Rouge vyvolal vlnu demonstrací proti údajné policejní zvůli.

Jednoho muže policisté zadrželi přímo při sobotním vloupání do zastavárny, z níž zmizelo osm střelných zbraní. Další dva dohledali později a po čtvrtém muži stále pátrají. Jednomu ze zadržených je pouze 13 let. Všichni jsou černoši a pocházejí z Baton Rouge. Šest ukradených zbraní se policistům už podařilo nalézt.

Ředitel policie v Baton Rouge Carl Dabadie na úterní tiskové konferenci řekl, že čtveřice chtěla zbraně použít proti policistům ve městě a jeho okolí. Hrozba byla podle něj věrohodná.

Případ se odehrál poté, co minulý týden dva policisté bílé pleti při zatýkání zastřelili černocha Altona Sterlinga. Následovala vlna protestů proti policejnímu násilí zaměřenému vůči příslušníkům menšin. Policisté při protestech o víkendu zadrželi přes 200 lidí.

Smrt Sterlinga a dalšího černocha Philanda Castileho v Minnesotě jako motiv svého činu před smrtí uvedl také střelec z Dallasu, který ve čtvrtek zabil při poklidné demonstraci pět bělošských policistů a dalších devět lidí včetně sedmi policistů zranil.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Čeští ekologové se mohou odvolat proti rozšíření dolu Turów, čas mají do 17. března

Do Česka oficiálně dorazil z Polska překlad souhlasu k rozšíření polského dolu Turów, takže se proti němu nyní mohou čeští ekologové odvolat. V tiskové zprávě to oznámilo ministerstvo životního prostředí. Na odvolání mají ekologické organizace čas do 17. března. Samo ministerstvo už dříve vydalo k rozšíření hnědouhelného dolu Turów u česko-polské hranice nesouhlasné stanovisko. Proti rozšíření se staví i Liberecký kraj a dotčené české obce. Česko se obává, že rozšíření může mít negativní dopad na zásobování části Liberecka pitnou vodou.

V lednu vydalo polské Regionální ředitelství pro ochranu životního prostředí ve Vratislavi rozhodnutí v procesu EIA (vyhodnocení vlivů na životní prostředí), kterým souhlasilo se záměrem na rozšíření dolu Turów i přes námitky české strany. Zároveň vydalo stanovisko o okamžité vykonavatelnosti rozhodnutí.

"Ministerstvo životního prostředí rozhodnutí polského úřadu zveřejnilo v plném znění a v českém jazyce na svých stránkách. Česká veřejnost má podle polského práva možnost se proti rozhodnutí polského úřadu odvolat výhradně prostřednictvím ekologických organizací," sdělila mluvčí ministerstva Petra Roubíčková.

Další zprávy