V USA vyklidili přístav kvůli podezření, že je na jedné lodi špinavá bomba. Výbušninu ale nenašli

ČTK ČTK
Aktualizováno 15. 6. 2017 10:16
Přístav v Charlestonu v USA byl na čas vyklizen. Pobřežní stráž měla podezření, že na jedné z lodí může být takzvaná špinavá bomba, tedy nálož obsahující radioaktivní materiál. Po prohledání lodi ale úřady bombu nenašly. Přístav je nyní otevřen.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Reuters

Washington - Americké bezpečnostní úřady ve čtvrtek evakuovaly přístav v jihokarolínském Charlestonu kvůli podezření, že na palubě lodi Maersk Memphis může být takzvaná špinavá bomba. Tedy nálož obsahující radioaktivní materiál.

Přístav ale po několika hodinách opět otevřely, výbušninu na lodi nenašly. Šlo tak o falešný poplach. Člověka, který bombu nahlásil, už policie zadržela.

Rejdařská společnost Maersk Line nechala ihned po varování pobřežní stráže loď vyklidit.

"Plavidlo bylo okamžitě evakuováno, posádka je v bezpečí a na pevnině," uvedla společnost v prohlášení.

Pobřežní stráž v tiskovém prohlášení sdělila, že na možnou hrozbu byla upozorněna ve středu ve 20:00 místního času (čtvrtek 02:00 SELČ), což bylo podle portálu vesselfinder.com zhruba dvě hodiny před očekávaným připlutím lodi.

Kontejnerová nákladní loď Maersk Memphis připlula do Charlestonu z amerického přístavu v Newarku, předtím podle webu Maersk Line kotvila mimo jiné v ománském přístavním městě Salála.

 

Právě se děje

Další zprávy