Na Floridě identifikovali druhé místo, kde se šíří virus zika

ČTK ČTK
Aktualizováno 19. 8. 2016 21:09
V menší oblasti Miami Beach v okrese Dade se prý šíří virus Zika. Je to už druhé místo, které se americkým úřadům podařilo identifikovat. Oznámil to floridský guvernér Rick Scott. Pět nových případů je z části zvané South Beach navštěvované turisty. Dva nově nakažení jsou domácí, tři jsou turisté. Lékaři v Baltimore se snaží uspíšit hledání vakcíny proti záludnému onemocnění, a proto hledají dobrovolníky, kteří by byli ochotní se nechat nakazit virem Ziky. O výši odměny se zprávy nezmiňují.
Komár Aedes aegypti, který přenáší virus zika.
Komár Aedes aegypti, který přenáší virus zika. | Foto: ČTK

Miami - Na Floridě v USA identifikovali druhé místo, v němž se šíří virus zika. Oznámil to floridský guvernér Rick Scott. Jde o menší oblast Miami Beach v okrese Dade, avšak o pláž navštěvovanou také turisty. Florida požádala o další pomoc americké středisko pro kontrolu a prevenci nemocí (CDC).

Také první místo, kde se objevily místní případy onemocnění, je v Miami Beach, ale z jiné jeho části.

Scott řekl, že pět nových případů je z části zvané South Beach navštěvované turisty. Dva nově nakažení jsou domácí, tři jsou turisté. Předchozí případy se vázaly na centrální část Miami, na čtvrť Wynwood.

CDC varovalo občany před pobytem na South Beach a oznámilo, že těhotné ženy by se měly místu, označeném za zamořenou oblast, zcela vyhnout. Pro těhotné ženy je stále v platnosti varování před pobytem ve Wynwoodu. Středisko své varování rozšířilo a uvedlo, že těhotné ženy i jejich partneři by se měli v této době vyhnout celému okresu Miami-Dade.

Ve čtvrtek ministerstvo zdravotnictví oznámilo, že je v USA zaznamenáno 35 případů onemocnění, kdy se osoby nemohly nakazit mimo území USA.

Hledají se dobrovolníci

Lékaři z amerického Baltimoru hledají dobrovolníky, kteří se nechají nakazit virem zika. Chtějí tak uspíšit hledání vakcíny na nebezpečné onemocnění, které se šíří z Latinské Ameriky a ohrožuje především těhotné ženy.U lidského plodu totiž může zablokovat vývoj mozku a způsobit takzvanou mikrocefalii.

Vybraní dobrovolníci by měli být zdraví, ženy nesmějí být těhotné, uvedla agentura AP. Experiment by se v případě souhlasu ministerstva zdravotnictví mohl uskutečnit už letos v prosinci. O výši odměny se zprávy nezmiňují.

 

Právě se děje

před 13 minutami

Americký prezident Donald Trump prohlásil, že opustí Bílý dům, pokud sbor volitelů zvolí novým prezidentem demokrata Joea Bidena

Zdroj: ČTK
Další zprávy