Lavina v rakouských Alpách zasypala osm lidí. Zahynuli čtyři horolezci ze Švýcarska

ČTK ČTK
Aktualizováno 15. 3. 2017 19:52
Čtyři lidské životy si vyžádal středeční pád laviny u obce Schmirn v tyrolských Alpách. Mrtvými jsou švýcarští horolezci, informovala s odvoláním na záchranáře agentura APA. Oběti patřily k osmičlenné skupině zavalených sportovců. Čtyři z nich se dokázali sami vyhrabat a přivolat pomoc pro ostatní. Ti ale mezitím všichni zahynuli. Poslední nalezený zemřel pod zhruba 10 metrovou masou sněhu. Až 700 metrů široká lavina se utrhla kolem poledne na svahu hory Jochgrubenkopf, která leží jihovýchodně od tyrolské metropole Innsbrucku. Podle tyrolské lavinové služby jde o extrémně strmou oblast. Na místě neštěstí zasahovala řada horských záchranářů, policistů, psovodů a také čtyři vrtulníky.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: ČTK
 

Právě se děje

před 5 hodinami

Brno už prodalo na imaginární zápas lístky za milion korun

Fotbalová Zbrojovka Brno už prodala na imaginární zápas se Slavií na pomoc v boji s novým koronavirem vstupenky v hodnotě milion korun. Momentálně druholigový klub si dal za cíl virtuálně vyprodat někdejší slavný stadion za Lužánkami, kam v říjnu 1996 přišlo na zápas s Pražany 44.120 diváků, což je dosud nejvyšší návštěva v české lize.

Výtěžek z prodeje virtuálních lístků získá brněnská Fakultní nemocnice v Bohunicích na boj s nemocí COVID-19. Do akce se zapojila i Slavia. Podle brněnského klubu fanoušci koupili zatím pět tisíc lístků, které se prodávají za 200 korun.

V Česku si fanoušci mohou kupovat virtuální lístky i na další dva zápasy. Olomouc si připomíná slavné utkání s Realem Madrid a Jablonec pak v neděli imaginárně "odehraje" podještědské derby s Libercem. Výtěžek poputuje rovněž do tamních nemocnic.

Další zprávy