reklama
 
 

V troskách dvou domů v Marseille našli záchranáři tělo osmé oběti

Aktualizováno 9. 11. 2018 17:39
Již osmou oběť našli dnes záchranáři v sutinách dvou zchátralých domů, které se v pondělí zřítily v jihofrancouzském přístavním městě Marseille. Informovala o tom dnes agentura AFP, podle které by mohlo jít o poslední oběť neštěstí.

Záchranáři pátrali v troskách od pondělí, kdy se dva domy v centru Marseille zřítily. Během tohoto týdne našli těla celkem pěti mužů a tří žen. Úřady od počátku hovořily o pěti až osmi možných obětech. Hasiči nicméně na místě neštěstí ve čtvrti Noailles zůstávají a sutiny dál prohledávají.

Jeden ze zřícených domů byl "uzavřený a zazděný", informovala už dříve marseilleská radnice, která objekt v roce 2008 prohlásila za neobyvatelný a poté ho odkoupila. V sousedním domě bylo obydlených devět z deseti bytů. Částečně se zhroutil i třetí dům, který byl opuštěný a zazděný od léta 2012.

Na radnici jihofrancouzského města se v uplynulých dnech snesla vlna kritiky kvůli špatnému stavu městské zástavby, se kterým údajně nic nedělá. Vedení Marseille od pondělí nařídilo evakuaci několika budov v okolí zřícených domů.

V centru Marseille se zřítily dva domy, záchranáři pátrají v sutinách po obětech | Video: |  00:34

autor: ČTK | 7. 11. 2018 8:12

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama