V troskách domu v Istanbulu se našlo už 17 mrtvých. Tři patra postavili nelegálně

ČTK ČTK
Aktualizováno 9. 2. 2019 20:45
V troskách sedmipatrového domu, který se zřítil ve středu v Istanbulu, našli záchranáři už 17 mrtvých. Oznámil to dnes turecký ministr zdravotnictví Fahrettin Koca. Ze sutin se dosud podařilo vyprostit i 14 přeživších, někteří z nich utrpěli velmi vážná zranění. Místo neštěstí na istanbulském předměstí Kartal v sobotu navštívil turecký prezident Recep Tayyip Erdogan, který pozůstalým slíbil, že se úřady z tragédie poučí.
Pes pátrá v troskách zříceného domu.
Pes pátrá v troskách zříceného domu. | Foto: Reuters

V okamžiku, kdy se dům ve středu odpoledne zřítil, byly v budově podle tureckých médií asi tři desítky lidí. V celkem 14 bytech bylo oficiálně hlášených 43 obyvatel a v přízemí se nacházela šicí dílna, která však byla v době neštěstí prázdná. Příčina neštěstí se vyšetřuje a stále není jasná. Istanbulský guvernér Ali Yerlikaya upozornil, že poslední tři patra budovy byla postavena ilegálně.

Záchranáři už sutiny prohledávají více než 60 hodin, naposledy se jim podařilo najít živého člověka v pátek, kdy vyprostili 16letého chlapce. Bilance obětí se od pátku zvýšila o tři mrtvé, nejméně ve dvou případech šlo o děti. V noci na sobotu záchranáři podle ministra vnitra Süleymana Soylua v troskách objevili mrtvou roční dívenku.

"Dostali jsme velkou lekci, ze které se musíme poučit. Až úřady skončí svou práci, celou věc zvážíme a přijmeme příslušné kroky," řekl na místě neštěstí Erdogan. Ministr vnitra zase ujistil pozůstalé, že pokud někdo nese za zřícení budovy odpovědnost, bude tvrdě potrestán.

Video: V Istanbulu se zřítil sedmipatrový dům. Neštěstí natočila bezpečnostní kamera

V Istanbulu se zřítil sedmipatrový dům. Neštěstí natočila bezpečnostní kamera | Video: Associated Press
 

Právě se děje

Další zprávy