V Tbilisi našli pohřešovaného tygra ze zoo, byl již mrtvý

ČTK ČTK
5. 7. 2015 12:00
Ze zoo v Tbilisi během záplav uprchli lvi, tygři, medvědi, vlci a jaguár. Vedení zoo ujistilo, že je to poslední z pohřešovaných šelem
Jeden z uprchlých tygrů z tbiliské zoo, kterého policie zastřelila poté, co usmrtil muže.
Jeden z uprchlých tygrů z tbiliské zoo, kterého policie zastřelila poté, co usmrtil muže. | Foto: Reuters

Tbilisi - Při rozebírání trosek opuštěné továrny v gruzínském hlavním městě Tbilisi se našel mrtvý tygr, pohřešovaný od červnových povodní, které zdevastovaly zoologickou zahradu. Oznámily to dnes místní úřady.

Ze zoo v Tbilisi během záplav v noci z 13. na 14. června uprchli lvi, tygři, medvědi, vlci a jaguár. Jeden z uprchlých tygrů později rozsápal v centru města člověka, policie pak šelmu zastřelila. Zoo nicméně postrádala ještě jednoho tygra.

"Je to ten tygr, po kterém se pátralo od záplav. Vedení zoo ujistilo, že je to poslední z pohřešovaných šelem," řekl primátor města. Zdechlinu pokrývalo bahno, což svědčí o tom, že tento tygr nejspíše zahynul už za povodně.

Více než polovina z asi 600 zvířat v zoo uhynula. Utonuli i tři zaměstnanci zahrady, kteří nestačili uprchnout před rychle stoupající vodou, podobně jako dalších 16 obyvatel města.

S odstraňováním následků povodně v tbiliské zoo pomáhal i tým sedmi chovatelů z českých zoologických zahrad. Češi podle kurátora pražské zoo Petra Velenského vytahali z bahna asi stovku uhynulých zvířat.

 

Právě se děje

Další zprávy