V Sýrii zahynulo nejméně devět ruských vojáků. Šest z nich padlo při osvobozování Palmýry

ČTK ČTK
22. 3. 2017 18:35
V Sýrii podle ruské rozhlasové stanice Echo Moskvy zemřelo nejméně devět Rusů, kteří měli zkušenosti z bojů v Donbasu a v Čečensku. Šest z devíti zabitých vojáků mělo být příslušníky takzvaného Vagnerova oddílu. Tato bojová skupina je známá z bojů na východě Ukrajiny, kde podporovala operace proruských separatistů. Podle Echa Moskvy zaznamenali ruští vojáci ztráty hlavně během osvobozování syrské Palmýry.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Reuters

Moskva - V Sýrii přišli o život další ruští vojáci, podle moskevského rozhlasu jde nejméně o devět Rusů se zkušenostmi z bojů v Donbasu a v Čečensku. Ruské ministerstvo obrany oficiálně registruje 28 vojáků, kteří zemřeli na syrském bojišti. Podle médií je ale jejich počet větší, protože v Sýrii operují i příslušníci privátních ruských vojenských organizací.

Rozhlasová stanice Echo Moskvy ve středu oznámila, že šest z devíti zabitých vojáků bylo příslušníky takzvaného Vagnerova oddílu. Tato bojová skupina je známá z bojů na východě Ukrajiny, kde podporovala operace proruských separatistů. Podle Echa Moskvy zaznamenali ruští vojáci ztráty hlavně během osvobozování syrské Palmýry.

Do Sýrie se chystá čečenský vůdce Ramzan Kadyrov, napsal ruský server Lenta s odvoláním na prohlášení čečenského poslance Adama Dělimchanova v ruském parlamentu. Termín a cíl Kadyrovovy cesty poslanec neprozradil.

Místopředseda ruského parlamentu Vladimir Vasiljev nedávno v Moskvě prohlásil, že Rusko se chce se Sýrií podělit o své zkušenosti z bojů s teroristy, které ruské bezpečnostní složky získaly v bojích proti islámským radikálům na severu Kavkazu.

Rusko se v Sýrii výrazně vojensky angažuje od září roku 2015, kdy zahájilo letecké útoky proti islamistům. Loni na podzim poskytla syrská vláda Rusku právo využívat trvale základnu na letišti Hmímím v pobřežní provincii Latákíja. Počátkem letošního roku uzavřela Moskva s Damaškem smlouvu o rozšíření a modernizaci ruské námořní základny v syrském Tartúsu.

 

Právě se děje

Další zprávy