reklama
 
 

V sutinách domu v Istanbulu se našlo už 21 obětí, záchranáři vyprostili 14 přeživších

10. 2. 2019 10:10
V troskách sedmipatrového domu, který se zřítil ve středu na předměstí Istanbulu, zahynulo 21 lidí. Ze sutin záchranáři vyprostili také 14 přeživších, až na jednoho jsou nyní všichni v nemocnici, dva ve velmi vážném stavu. O nové bilanci obětí informoval ministr vnitra Süleyman Soylu. Podle něj se úřady domnívají, že záchranné práce mohou skončit, protože se podařilo najít všech 35 lidí, kteří byli v době kolapsu budovy uvnitř.

Dům v istanbulské čtvrti Kartal se sesypal ve středu odpoledne. Od té doby na místě pracovali téměř nepřetržitě záchranáři, kterým se podařilo zachránit 14 lidí. Posledního živého člověka našli v pátek, kdy ze sutin vytáhli 16letého chlapce. Už předtím se jim podařilo najít další dvě živé děti.

Vyšetřovatelé zatím nevědí, proč dům se 14 byty spadl. Istanbulský guvernér Ali Yerlikaya nicméně upozornil, že poslední tři patra budovy byla postavena nelegálně.

V sobotu začaly v Istanbulu pohřby obětí neštěstí. Na hřbitově ve čtvrti Pendik se pozůstalí rozloučili s mrtvými členy rodiny Alemdarových, ta během tragédie přišla o devět svých členů, uvedla agentura Anadolu.

autor: ČTK | 10. 2. 2019 10:10

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama