V Srbsku zabavili přes tunu marihuany. Při rekordním úlovku zatkli pět pašeráků

ČTK ČTK
16. 3. 2019 14:01
Srbská policie ve spolupráci s celní správou a tajnou službou BIA zajistila více než tunu marihuany, kterou se pašeráci snažili převézt do Bulharska. Podle celníků jde o "rekordní úlovek". Během akce bylo také zatčeno pět členů drogového gangu, informovala v sobotu bělehradská televize B92 s odvoláním na ministerstvo vnitra.
Ilustrační snímek.
Ilustrační snímek. | Foto: Shutterstock

Tři členy zločinecké skupiny policisté zatkli při kontrole dvou kamionů poblíž hraničního přechodu s Bulharskem Gradina. V přívěsech úředníci našli ve speciálních úkrytech celkem 1,1 tuny marihuany rozdělené do 706 balíků, které byly uložené ve velkých cestovních taškách.

Bezpečnostní orgány následně zadržely ve městě Vranje na jihu Srbska další dva členy drogového gangu. U jednoho z nich, který je považován za vůdce organizace, policisté našli hotovost 12 tisíc eur (307 tisíc korun).

Podle celní správy se jedná o největší množství drogy zabavené na srbských hraničních přechodech při jedné příležitosti. Zásah byl proveden 100 metrů od hraničního přechodu na parkovišti místního hotelu, upřesnili ve své zprávě celníci.

Zadržení jsou podle sdělení ministerstva vnitra podezřelí, že již delší dobu pašovali marihuanu ze Srbska přes Bulharsko do Turecka. Drogu přitom získávali na území Kosova.

 

Právě se děje

Další zprávy