reklama
 
 

V Somálsku zastřelili dva zaměstnance Lékařů bez hranic

29. 12. 2011 22:41
Státní příslušnost zastřelených není jasná, první obětí byl pravděpodobně Francouz

Mogadišu- V somálské metropoli Mogadišu ve čtvrtek zemřeli dva zaměstnanci mezinárodní humanitární organizace Lékaři bez hranic.

Somálec, který pro organizaci rovněž pracoval, jednoho muže zastřelil a druhého vážně zranil. Zraněný později také zemřel.

Pachatel byl zatčen a podle prvních výsledků vyšetřování pravděpodobně zabíjel kvůli hádce. Informovala o tom agentura AFP.

Podle neoficiálních informací citovaných agenturou DPA byl střelec jedním z pracovníků, kteří měli dohlížet na bezpečnost zaměstnanců humanitární organizace. Podle agentury AP byl Somálec ve středu ze svého místa propuštěn. Ve čtvrtek se na pracoviště vrátil a začal střílet.

Státní příslušnost zaměstnanců Lékařů bez hranic není zcela jasná. První obětí byl podle AP pravděpodobně Francouz.

Mogadišu je jedno z nejnebezpečnějších míst pro humanitární pracovníky v Africe. Mnoho organizací zakazuje svým pracovníkům pobývat delší dobu v metropoli a spoléhá se hlavně na somálské pracovníky. Cizincům tu hrozí útoky radikálů a únosy.

Somálsko již dvacet let nemá fungující vládu. V současné fázi občanské války bojují islamističtí povstalci proti slabé vládě, ale konflikt ještě komplikují vztahy somálských klanů, korupce a zapojení regionálních rivalů Etiopie a Eritrey.

autor: ČTK | 29. 12. 2011 22:41

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama