V Somálsku po dvaceti letech opět začala fungovat pošta

ČTK ČTK
14. 10. 2014 6:45
Lidé v Somálsku už mohou dostávat dopisy ze zahraničí, v další fázi služby budou moci také zásilky do ciziny posílat. Většina mladých Somálců se s poštou nikdy nesetkala.
Většina Somálců využívá ke komunikaci mobilní telefony a SMS zprávy.
Většina Somálců využívá ke komunikaci mobilní telefony a SMS zprávy. | Foto: World Press Photo

Mogadišo - V Somálsku po více než dvou desetiletích začala fungovat pošta. Zbídačená africká země, která je zmítaná politickou a hospodářskou nestabilitou, vůbec poprvé ve své historii zavedla poštovní směrovací čísla, uvedla BBC.

Somálci podle ministra pošt a telekomunikací Mohameda Ibrahima nyní mohou dostávat dopisy ze zahraničí, v další fázi rozvoje služby pak budou moci také listovní zásilky do ciziny posílat.

Většina obyvatel Somálska používá ke komunikaci elektronickou poštu a mobilní telefony, klasické dopisy posílají přes známé.

Ibrahim řekl, že je nadšen z toho, že poštovní služba byla v zemi obnovena. Dodal, že řada mladých Somálců nikdy v životě poštu nevyužila.

Počátkem října v Somálsku začal fungovat vůbec první bankomat na výběr peněz. Je umístěn v hotelu v Mogadišu a vybírat lze americké dolary, neboť somálský šilink je takřka bezcenný.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 2 hodinami

Policie zatím zahájila sedm trestních řízení proti lidem, které zajistila při incidentu před Národním muzeem. V ČT to uvedl policejní prezident.

Další zprávy