V šanghajském mrakodrapu uhořelo nejméně 42 lidí

ČTK ČTK
15. 11. 2010 20:52
Požár zachvátil rekonstruovaný 28patrový dům. Někteří lidé se zachránili po lešení
Hořící věžák v Šanghaji.
Hořící věžák v Šanghaji. | Foto: Reuters

Šanghaj - Nejméně 42 lidí v pondělí zahynulo při požáru, který zachvátil výškovou budovu v centru Šanghaje. Další desítky lidí byly zraněny, řada z nich těžce.

Oheň vypukl v budově o 28 podlažích, která je v rekonstrukci. Jeden ze svědků uvedl, že se nejprve vznítily stavební materiály, poté lešení a následně se požár rozšířil i do nitra budovy.

Podle čínské vlády s požárem v domě, kde byla prý ubytována řada učitelů v důchodu, bojovalo více než 80 hasičských vozů asi šest hodin. Centrum Šanghaje během požáru zahalila oblaka černého hustého kouře, který stoupal z mrakodrapu.

Agentura Nová Čína uvedla, že hasiči zachránili přes 100 obyvatel z domu, ve kterém žilo 156 rodin. Některým lidem se podařilo seběhnout po lešení a tím se zachránili.

V Šanghaji, městě s asi 20 miliony obyvatel, v posledních letech vyrostla řada nových staveb, včetně mrakodrapů, linek metra nebo dálnic. Ne vždy jsou však podle AP čínské stavební postupy bezpečné. Například loni se v Šanghaji zřítila téměř dokončená třináctiposchoďová budova. Jeden dělník při tom přišel o život.

 

Právě se děje

Další zprávy