reklama
 
 

Den, kdy nikdo nikoho nezavraždil. Obyvatelé El Salvadoru prožili neobvyklých 24 hodin

13. 1. 2017
Policie ve středoamerickém státě El Salvador ohlásila, že ve středu 11. ledna nebylo nahlášené jediné úmyslné zabití. V zemi, která se drží na vrcholu žebříčku států s nejvyšším počtem vražd v přepočtu na počet obyvatel, je to velmi neobvyklý jev. Od začátku roku mělo násilí mezi kriminálními gangy na svědomí každý den okolo deseti životů.

San Salvador – Obyvatelé El Salvadoru prožili den, kdy v zemi nebyl nikdo zavražděn. Ve středu 11. ledna se přerušila krvavá série, během které došlo od začátku roku denně ke zhruba deseti vraždám.

Malý středoamerický stát, který chronicky sužují násilí a válka mezi kriminálními gangy, se drží na vrcholku nejnebezpečnějších zemí na světě. Podle údajů OSN tam dochází k nejvyššímu počtu vražd v přepočtu na hustotu obyvatelstva.

Většinu násilí v zemi mají na svědomí zločinecké gangy známé pod označením "mara", které působí po celé Střední Americe. Tyto zločinecké skupiny vytvořili v 80. letech v ulicích amerického Los Angeles potomci salvadorských uprchlíků, kteří sem utekli před brutální občanskou válkou v zemi.

Když v roce 1992 válka v Salvadoru skončila a mnozí z nich se vrátili domů, vzali s sebou i kulturu losangeleských gangů. Podílejí se na pašování drog, loupežích a vydírání. Dva hlavní pouliční gangy aktivní v této oblasti jsou Mara Salvatrucha známá také jako MS-13, a Mara-18, což je Gang z 18. ulice.

autor: ČTK | 13. 1. 2017

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama

  Sponzorované odkazy

  reklama