V Rusku se zřítil letoun české výroby. Zahynulo šest lidí, přežila jen tříletá dívka

ČTK ČTK
15. 11. 2017 10:12
Na ruském Dálném východě se krátce před přistáním zřítil letoun českého původu L-410. Zahynulo šest lidí. Podle ruských médií nehodu přežila jen tříletá dívka. Ve středu o tom informovalo ruské ministerstvo pro mimořádné situace. Příčina pádu stroje není známá. Podle meteorologů v oblasti panovaly dobré povětrnostní podmínky a viditelnost byla dobrá. Vyšetřovatelé proto předpokládají chybu pilota či technickou závadu. Letoun, který byl vyroben v roce 2015, mířil z Chabarovska do více než 800 kilometrů vzdáleného Nelkanu. Zhruba dva kilometry před přistáním zmizel z radaru a zřítil se do lesa. Letoun L-410 byl vyvinut ještě v době Československa a vyrábí se dodnes. Vejde se do něj 19 lidí.
Ilustrační foto, letoun L-410.
Ilustrační foto, letoun L-410. | Foto: Shutterstock
 

Právě se děje

před 7 minutami

Hasiči zlikvidovali chov drůbeže ve Slepoticích, ve kterém se vyskytla ptačí chřipka

Hasiči ukončili likvidaci drůbeže z chovu ve Slepoticích, kde byla zjištěna ptačí chřipka. Po dekontaminaci vozidel a místa zásahu areál ve čtvrtek opustí. Zvířata usmrtili v halách naplněných oxidem uhličitým, poté byla převezena do asanačního podniku.

"K utrácení drůbeže bylo spotřebováno asi 25 tun oxidu uhličitého. Bylo odvezeno 14 souprav do asanačních ústavů o váze přibližně 400 tun, jak se předpokládalo," řekl ředitel Krajské veterinární správy v Pardubicích Josef Boháč.

V pěti halách chovala společnost Moras Moravany asi 7000 krůt a 130.000 brojlerů. Další dezinfekce a vyklizení podestýlky a dezinfekce hal bude pokračovat v pátek. Zajišťuje ji u soukromé firmy chovatel.

Zdroj: ČTK
Další zprávy