V Rusku se zřítil letoun české výroby. Zahynulo šest lidí, přežila jen tříletá dívka

ČTK ČTK
15. 11. 2017 10:12
Na ruském Dálném východě se krátce před přistáním zřítil letoun českého původu L-410. Zahynulo šest lidí. Podle ruských médií nehodu přežila jen tříletá dívka. Ve středu o tom informovalo ruské ministerstvo pro mimořádné situace. Příčina pádu stroje není známá. Podle meteorologů v oblasti panovaly dobré povětrnostní podmínky a viditelnost byla dobrá. Vyšetřovatelé proto předpokládají chybu pilota či technickou závadu. Letoun, který byl vyroben v roce 2015, mířil z Chabarovska do více než 800 kilometrů vzdáleného Nelkanu. Zhruba dva kilometry před přistáním zmizel z radaru a zřítil se do lesa. Letoun L-410 byl vyvinut ještě v době Československa a vyrábí se dodnes. Vejde se do něj 19 lidí.
Ilustrační foto, letoun L-410.
Ilustrační foto, letoun L-410. | Foto: Shutterstock
 

Právě se děje

Aktualizováno před 1 hodinou

Amazon dostal od Evropské unie pokutu 746 milionů eur za slabou ochranu osobních údajů

Americký internetový prodejce Amazon dostal od Evropské unie pokutu 746 milionů eur (19 miliard korun) za předávání osobních údajů v rozporu s pravidly pro jejich ochranu, známými pod zkratkou GDPR. Společnost to uvedla v podrobné zprávě o hospodaření, kterou veřejně obchodované firmy ve Spojených státech musejí povinně předkládat Komisi pro cenné papíry (SEC).

Lucemburský úřad pro ochranu osobních údajů (CNPD) uložil pokutu firmě Amazon Europe Core v rozhodnutí ze dne 16. července. O hrozící pokutě v červnu s odvoláním na zdroje obeznámené se situací informoval americký ekonomický list The Wall Street Journal (WSJ). Ten ale uváděl, že částka bude činit zhruba polovinu, konkrétně přes 425 milionů dolarů (více než devět miliard korun).

"Věříme, že rozhodnutí CNPD je neopodstatněné, a hodláme se v této věci energicky bránit," uvedl Amazon. GDPR vyžaduje, aby firmy uživatele před použitím jejich osobních údajů požádaly o souhlas. Jinak jim hrozí vysoké pokuty. CNPD je v oblasti ochrany soukromí hlavním regulátorem Amazonu v EU, protože podnik má evropské ústředí v Lucembursku.

Zdroj: ČTK
Další zprávy