V Rusku se zřítil letoun české výroby. Zahynulo šest lidí, přežila jen tříletá dívka

ČTK ČTK
15. 11. 2017 10:12
Na ruském Dálném východě se krátce před přistáním zřítil letoun českého původu L-410. Zahynulo šest lidí. Podle ruských médií nehodu přežila jen tříletá dívka. Ve středu o tom informovalo ruské ministerstvo pro mimořádné situace. Příčina pádu stroje není známá. Podle meteorologů v oblasti panovaly dobré povětrnostní podmínky a viditelnost byla dobrá. Vyšetřovatelé proto předpokládají chybu pilota či technickou závadu. Letoun, který byl vyroben v roce 2015, mířil z Chabarovska do více než 800 kilometrů vzdáleného Nelkanu. Zhruba dva kilometry před přistáním zmizel z radaru a zřítil se do lesa. Letoun L-410 byl vyvinut ještě v době Československa a vyrábí se dodnes. Vejde se do něj 19 lidí.
Ilustrační foto, letoun L-410.
Ilustrační foto, letoun L-410. | Foto: Shutterstock
 

Právě se děje

před 4 minutami

Interpol varuje před falešnými vakcínami, na koronaviru budou chtít vydělat i zločinci

Organizovaný zločin se bude snažit napojit na distribuci vakcín proti koronaviru, varovala nyní své členské státy mezinárodní policejní organizace Interpol. Široká veřejnost bude podle Interpolu v ohrožení kvůli falešných internetovým stránkám, ale zejména kvůli falešným vakcínám, které by mohly ohrozit zdraví nebo i lidské životy, píše se v tiskové zprávě.

"Zatímco vlády připravují rozjezd očkování, kriminální organizace plánují infiltraci nebo narušení dodavatelských řetězců," uvedl generální tajemník Interpolu Jürgen Stock.

S rušením restrikcí na cestování poroste význam testů na koronavirus a Interpol varuje, že spolu s tím se rozroste i výroba a distribuce neschválených a falešných testovacích sad. Jednotka Interpolu zaměřená na kyberkriminalitu už upozornila, že ze 3000 webů, které nabízejí potencionálně nebezpečná léčiva a zdravotní potřeby, přibližně 1700 skrývá také kybernetickou hrozbu, nejčastěji spamy a phishingové útoky.

Zdroj: ČTK
Další zprávy