V Rusku se opět objevila ptačí chřipka. Zasažená farma vybila přes 660 tisíc kusů drůbeže

ČTK ČTK
29. 12. 2017 17:50
Rusko oznámilo vypuknutí ptačí chřipky na drůbeží farmě v Kostromské oblasti, ležící kolem 300 kilometrů severovýchodně od Moskvy. Farma musela zlikvidovat více než 660 tisíc kusů drůbeže, informovala podle agentury Reuters Světová organizace pro zdraví zvířat (OIE), která sídlí v Paříži. Organizace s odvoláním na ruské ministerstvo zemědělství uvedla, že chřipka byla zjištěna už 17. prosince. Jedná se přitom o nákazu virem H5N2, který je vysoce patogenní pro ptáky, ale není nebezpečný pro lidi. Ruské úřady nespecifikovaly, o jaký druh drůbeže se na postižené farmě jedná.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Ludvík Hradilek
 

Právě se děje

před 4 hodinami

Frankfurt si v odloženém duelu EL v Salcburku zajistil postup

Fotbalisté Frankfurtu v odvetném duelu 2. kola Evropské ligy v Salcburku, jenž byl přeložen ze čtvrtka na dnešek kvůli hlášenému orkánu, remizovali 2:2 a v součtu s domácí výhrou 4:1 postoupili do osmifinále. V něm se Eintracht 12. a 19. března utká s Basilejí.

Salcburk v odloženém zápase před 29.000 diváky dvakrát vedl, ale hosté pokaždé vyrovnali a pohlídali si postup. Branky domácích vstřelili kapitán Andreas Ulmer a Jérome Onguéné, klid Frankfurtu zajistil dvěma góly André Silva.

Frankfurt se měl původně už za dva dny představit v bundeslize na hřišti Werderu Brémy, vedení ligy ale na neděli plánovaný duel kvůli nahuštěnému programu zatím na neurčito odložilo.

Zdroj: ČTK
Další zprávy