V ruském Kursku se po slavnostní přehlídce převrátil tank. Trapas dne, hodnotí televize

ČTK ČTK
23. 8. 2018 14:53
Incident se stal po slavnostní vojenské přehlídce k 75. výročí bitvy u Kursku. Oslav se má účastnit i prezident Vladimir Putin.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: ČTK

Moskva - Za "trapas dne" označila ruská televize 46TV kuriózní nehodu v Kursku, kde se po slavnostní vojenské přehlídce k 75. výročí jedné z klíčových bitev druhé světové války převrátil historický tank. Oslav v Kursku se má zúčastnit i prezident Vladimir Putin.

"Po ukončení přehlídky tank T-34 při nakládání sjel z podvalníku a převrátil se. Řidič tanku vyvázl nezraněn," uvedlo armádní velitelství. Obrněnec se mezitím opravárenské jednotce podařilo dostat zpět na pásy, naložit a odvézt. Vše se dělo za velkého zájmu přihlížející diváků, kteří úspěšnou akci doprovodili hromovým zvoláním "Urá!", vylíčil místní tisk.

Bitva u Kurska je pokládána za jednu z nejvýznamnějších bitev druhé světové války, v jejím rámci se odehrálo i největší tankové střetnutí všech dob. Tento německý pokus z léta 1943 o převzetí iniciativy na východní frontě po zimní stalingradské porážce skončil neúspěchem.

V Kursku postihla havárie tank T-34 ve variantě s kanonem ráže 85 milimetrů, která se začala vyrábět až po kurské bitvě. Ve výzbroji mnoha armád světa vydržela po mnoho desetiletí.

 

Právě se děje

před 34 minutami

Pivovary budou zřejmě trvale osvobozeny od daně za vylité pivo, u poslanců zákon prošel

Pivovary zřejmě budou i do budoucna osvobozeny od spotřební daně za vylité nebo jim vrácené pivo. Změnu zákona o spotřebních daních, která s tím počítá, tento čtvrtek ve zrychleném jednání ve stavu legislativní nouze schválila Sněmovna. Nyní ji dostane k projednání Senát. Uvedený princip vracení daně platí již v souvislosti s koronavirovou krizí, ale jen do konce letošního roku. Schválená předloha ho zavádí trvale.

"Je potřeba, aby vylité pivo pod dohledem celní správy se od daně osvobodilo a ta daň se vrátila," řekla před poslanci ministryně financí Alena Schillerová (za ANO). Zákon podpořilo 94 z přítomných 95 poslanců. Sněmovna jednala v omezeném počtu, zákon přijala v předložené podobě. 

Zdroj: ČTK
Další zprávy