V Riu zabiti tři humanitární pracovníci

lem, Reuters
28. 2. 2007 14:03
Rio de Janeiro - Trojice francouzských humanitárních pracovníků byla ubodána k smrti ve svém bytě v brazilském Riu de Janeiro. K vraždě se přiznal jejich kolega, který organizaci dlouhé měsíce okrádal.
Foto: Reuters

Vyšetřovatelé potvrdili, že vraždu zorganizoval a vrahy najal pětadvacetiletý Tarsio Wilson Ramires odpovědný v organizaci Terr'Ativa za vzdělávací a taneční programy pro chudé děti.

  • Oficiální stránky humanitární organizace NAJDETE ZDE

"Motivem vraždy byla snaha zahladit veškeré informace poukazující na finanční podvod," řekl novinářům šéf policie Marcus Castro. "Muž tvrdí, že je útočníci měli pouze zastrašit, ale tuto možnost jsme vyloučili. Šli zabíjet," dodal.

Foto: Terr´Ativa

Těla dvou mužů a ženy, kteří pracovali pro organizaci Terr'Ativa starající se o děti ze slumů, byli nalezeni v bytě nedaleko proslulé pláže Copacabana. "Místo činu vypadá naprosto příšerně. Krev je po celém bytě," potvrdil policista Eraldo Rodrigues.

Delphine Douyereová (36) a Christian Doupes (38), kteří společně tvořili pár, zemřeli stejně jako jejich přítel Jerome Faure (42) po útoku nožem. Jeden z mužů byl svázán a pravděpodobně mučen, tvrdí policejní záznamy.

Ramires byl usvědčen díky svědectví muže, který ho viděl zakrváceného a s přenosným sejfem na místě činu. Po následném pátrání byli zadrženi také zbylí dva pachatelé, kteří vraždu spáchali za pouhých pět set dolarů.

Brazilec se přiznal, že během několika měsíců okradl organizaci o 38 tisíc amerických dolarů a vraždou chtěl zahladit veškeré stopy.

Chronický problém

Násilí v brazilských městech je pověstné. V Sao Paulu, největším jihoamerickém městě, se na každých 100 000 obyvatel spáchá ročně 48 vražd. V Riu je to sice o osm méně, tamní případy ale toto "manko" dohánějí v brutalitě.

Loni v prosinci například tamní gang drogových překupníků zapálil autobus plný cestujících. Sedm z nich zaživa uhořelo, dva svým zraněním podlehli později.

Tento měsíc zase skupina profesionálních zlodějů aut táhla pod ukradeným vozem šestiletého chlapce. Několikakilometrovou zběsilou jízdu pochopitelně nepřežil.

 

Právě se děje

Další zprávy