V Římě nouzově přistál airbus s poškozeným podvozkem

Zahraničí Zahraničí
Aktualizováno 30. 9. 2013 6:16
Na palubě bylo 156 lidí, nikdo nebyl zraněn
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Vojtěch Marek

Řím - Na letišti Fiumicino v italské metropoli Římě muselo večer nouzově přistát letadlo se 156 lidmi na palubě.

Airbus A320 společnosti Alitalia, jenž letěl z Madridu, měl poškozený podvozek a po dosednutí na přistávací dráze zůstal nakloněn na stranu.

Pilot se se strojem pokoušel na ranvej dosednout několikrát, ale podle serveru La Repubblica byl manévr velmi riskantní. Letištní personál proto na dráhu nastříkal pěnu, která měla přistání usnadnit.

Podle původních zpráv agentury ANSA airbus z ranveje sjel, ale posléze se tyto zvěsti ukázaly jako mylné. Nikdo nebyl zraněn.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

V Barmě pokračují protesty proti převratu, mají už sedm obětí

Nejméně sedm lidí v neděli podle agentur zemřelo a řada dalších utrpěla zranění v Barmě, kde dál pokračují protesty proti nedávnému vojenskému převratu a s nimi i tvrdé represe vůči demonstrantům. Bezpečnostní složky je zatýkají po stovkách a manifestace rozhání vodními děly, slzným plynem, omračujícími granáty a zřejmě také střelbou.

Zásahy bezpečnostních složek proti shromážděním se podle agentury AP zdají být čím dál agresivnější, ovšem protestní hnutí dosud neztrácelo na síle.

V největším barmském městě Rangúnu v neděli násilnosti vypukly dopoledne při pochodu studentů medicíny. Záběry zveřejněné na sociálních sítích ukazovaly demonstranty prchající před policisty i to, jak lidé pomáhají zraněným. Co jim krvavá zranění způsobilo, nebylo jasné, některá média ale hlásila střelbu ostrými náboji. Desítky studentů a dalších lidí skončily ve vazbě, píše AP.

Jedna žena zemřela na infarkt poté, co policie zasáhla omračujícími granáty proti demonstraci učitelů v Rangúnu. O úmrtí informovala dcera oběti a kolegové učitelé, píše Reuters. Střílelo se také ve městě Dawei, jeden člověk tam zemřel. Podle listu Myanmar Now zemřeli dva lidé také ve druhém největším městě Mandalaj.

Zdroj: ČTK
Další zprávy