V rakouských Alpách zahynul český turista. Uklouzl a zřítil se ze skály

ČTK ČTK
12. 8. 2016 10:05
Jednačtyřicetiletý Čech ve čtvrtek zemřel v rakouských Alpách, když se během výletu s rodinou zřítil ze skály. V tiskové zprávě o tom informovala rakouská policie. Ženu a dvě děti zemřelého vyzvedl v horách záchranářský vrtulník, zraněni nebyli. Čtyřčlenná rodina se nechala vyvézt lanovkou v Kaprunu, odkud chtěla dojít k asi pět kilometrů vzdálené horské přehradě Mooserboden. Při sestupu k přehradě podle policie jednačtyřicetiletý muž uklouzl na mokré skále a zřítil se do zhruba osmdesátimetrové hloubky. Manželka muže zavolala záchranáře, kteří vrtulníkem vyzvedli zříceného Čecha i zbývající členy rodiny. Těžce zraněného muže dopravili do nemocnice ve Schwarzachu, kde ale podlehl zraněním.
Alpy, ilustrační foto.
Alpy, ilustrační foto. | Foto: Wikimedia Commons/Bsmuc64ger
 

Právě se děje

před 7 hodinami

Prezidentem lékařské komory se stal její dosavadní šéf Kubek

Českou lékařskou komoru (ČLK) povede dalších pět let její dosavadní šéf Milan Kubek. Na sobotním sjezdu v Praze získal post prezidenta již počtvrté. Kubek ve volbě porazil současného viceprezidenta stavovské organizace lékařů Zdeňka Mrozka.

Kubek získal 176 hlasů, Mrozek 108. Nikdo další nekandidoval. Volba trvala téměř tři hodiny, delegáti si nového šéfa odhlasovali až ve třetím kole.

Staronový prezident ČLK stojí v čele komory 15 let, organizaci vede od roku 2006, Předtím byl Kubek, který má angiologickou ambulanci na poliklinice v Praze 9, předsedou Lékařského odborového klubu. Podle Kubka by ČLK měla poskytovat svým členům co nejlepší servis.

Zdroj: ČTK
Další zprávy