V Rakousku shořela první ubytovna pro migranty. Škoda jde do milionů

ČTK ČTK
1. 6. 2016 17:08
Na severu Rakouska nedaleko hranic s Českem v noci na středu shořela dřevěná ubytovna, do které se za zhruba dva týdny mělo nastěhovat 48 migrantů. Podle zástupců Červeného kříže, který budovu vlastnil, útočili žháři. Policie informaci potvrdila. Budova se nacházela asi 13 kilometrů jižně od českých a zhruba stejně daleko od německých hranic. Zasahovat musela stovka hasičů. Červený kříž se na stejném místě pokusí postavit novou budovu. Škody po požáru odhadl na 300 000 eur (osm milionů Kč). Podle agentury APA rakouští policisté loni zaznamenali 25 různých útoků na ubytovny pro migranty, podobný požár ale zaregistrovali poprvé.
Rakousko loni přijalo 90 000 migrantů, což odpovídá zhruba procentu místní populace.
Rakousko loni přijalo 90 000 migrantů, což odpovídá zhruba procentu místní populace. | Foto: Reuters
 

Právě se děje

před 32 minutami

Trump zrušil veškeré sankce, které USA uvalily na Turecko kvůli operaci v Sýrii

Americký prezident Donald Trump nařídil zrušit veškeré sankce, které Spojené státy minulý týden uvalily na Turecko kvůli jeho vojenskému vpádu na severovýchod Sýrie. Trump to oznámil na tiskové konferenci s tím, že Turecko informovalo americkou vládu, že v Sýrii ukončí bojové operace a že klid zbraní bude trvalý.

Trump také naznačil, že sankce proti Turecku mohou být opět uvaleny, pokud by se "stalo něco, co by se mu nelíbilo".

Zdroj: ČTK
před 34 minutami

Pohledávky britské Citibank vůči OKD jsou platné, rozhodl soud

Pohledávky za více než deset miliard korun, které za společností OKD přihlásila v roce 2016 britská banka Citibank, jsou oprávněné. Rozhodl o tom Krajský soud v Ostravě. Rozhodnutí zatím není pravomocné. Spor pravděpodobně bude pokračovat u vyšší instance, protože zástupce insolvenčního správce i státní zástupce se odvolají. Rozhodnutí soudu právníci obou stran odmítli komentovat.

Těžební firma OKD se do úpadku dostala v roce 2016. Insolvenční správce Lee Louda tehdy pohledávky Citibank zamítl, a banka se tak nemohla účastnit insolvenčního řízení, jinak by byla největším věřitelem firmy. Citibank zastupuje držitele dluhopisů, které vydala v roce 2014 společnost New World Resources (NWR), jež v té době byla majitelem OKD. Společnost OKD za tyto závazky ručila.

Zdroj: ČTK
Další zprávy