V rakouském jezeře Irrsee se topila Češka. Zachránila ji lékařka, která pomohla s oživováním

ČTK ČTK
17. 6. 2018 18:13
V jezeře Irrsee na severozápadě Rakouska se v sobotu topila česká turistka. Lékařce, která byla náhodnou svědkyní události, se ji ale podařilo vzkřísit. Podle agentury APA byla padesátiletá Češka následně převezena do nemocnice v Salcburku. Do potíží dostala zhruba 150 metrů od břehu jezera Irsee. Ještě než ztratila vědomí, dokázala na sebe křikem o pomoc upoutat pozornost a manžel ji s pomocí dalších plavců dostal na břeh. S oživováním jim následně pomohla lékařka, která byla shodou okolností na místě neštěstí.
Jezero Irrsee.
Jezero Irrsee. | Foto: ČTK
 

Právě se děje

před 21 minutami

Fanoušci Baníku vybrali 330 tisíc korun pro rodiny obětí střelby

Finanční sbírka ostravských fotbalových fanoušků na sobotním ligovém utkání Baníku proti Spartě vynesla přibližně 330 tisíc korun. Obnos bude poukázán pozůstalým sedmi obětí tragické střelby ve Fakultní nemocnici v Ostravě-Porubě.

Ve sbírce, kterou organizoval spolek Baník Baníku, podle webu sdružení bylo vybráno 326.968 korun i drobné sumy v cizích měnách. Dohromady se jedná přibližně o 330 tisíc korun.

Vedle ostravských fanoušků se do charity zapojil i samotný Baník, který z výtěžku věnoval na stejný účel 150 tisíc korun. Další peníze mezi sebou vybírají hráči a zaměstnanci klubu.

Další zprávy