reklama
 
 

Při ničivých požárech v Kalifornii zahynulo 25 lidí

Aktualizováno 11. 11. 2018 8:39
Na severu Kalifornie objevili záchranáři těla dalších 14 obětí rozsáhlých požárů, které region již několik dní sužují. Dva další mrtvé také nalezli na jihu Kalifornie nedaleko přístavu Malibu u Los Angeles, napsal dnes server BBC News. Celkem si tak požáry, které jsou podle agentury AP třetí nejhorší v dějinách tohoto americké státu, vyžádaly nejméně 25 obětí na životech.

Na severu Kalifornie plameny nejvíce zasáhly město Paradise, kde lehlo popelem přes 6700 domovů a firemních objektů a obchodů. Úřady nejdříve informovaly o devíti mrtvých v tomto městě a jeho okolí. Některé oběti byly nalezeny uvnitř nebo nedaleko jejich ohořelých aut nebo v troskách a okolí vyhořelých domů, uvedla policie.

Záchranáři stále pátrají po 35 osobách, které se pohřešují.

Podle místních úřadů se požáry dále šíří kvůli silným větrům a suchu, které v oblasti panuje. Kvůli plamenům bylo evakuováno více než 300 000 lidí. Podle webu televizní stanice CNN se vítr v sobotu zmírnil, silné poryvy by se však měly dnes znovu vrátit. Dosahovat by mohly rychlosti až 67 kilometrů za hodinu.

Co živel vyvolalo zatím stanoveno nebylo. Dodavatel elektřiny Pacific Gas & Electric Company nicméně informoval úřady, že asi čtvrt hodiny před čtvrtečním vypuknutím požáru zaznamenala poruchu na jednom ze svých vedení nedaleko Paradise. Později prý objevila poškození na jednom ze sloupů u města.

autor: ČTK | 10. 11. 2018 6:38

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama