Batole leželo na mraze v pyžamu, mělo 12 stupňů. Přežije?

ČTK ČTK
3. 12. 2014 0:30
Chlapce našli v bezvědomí, jeho srdce bilo v intervalu několika desítek vteřin. Lékaři se ho snaží zachránit.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: HZS Jihočeského kraje

Varšava - Lékaři se snaží zachránit dvouletého chlapce, který byl nalezen na jihu Polska v bezvědomí poté, co venku strávil mrazivou noc jen v ponožkách a pyžamovém kabátku, informovala agentura AP. Lékař Janusz Skalski z dětské nemocnice v Krakově uvedl, že chlapce hospitalizovali v neděli.

Jeho tělo mělo v té chvíli teplotu 12 stupňů Celsia a jeho srdce bilo v intervalu několika desítek vteřin.

Teplota dítěte byla podle Skalského postupně zvýšena na téměř normálních 36 stupňů Celsia a podařilo se také obnovit běžný tep, stav chlapce je ale stále nejistý. Zůstává napojen na dýchací přístroj, ale jeho ledviny, játra, střeva a plíce prý fungují správně.

Byl by to zázrak

Doktoři v úterý začali hocha pomalu probouzet z umělého spánku. "Byl by to naprostý zázrak, kdyby se to dítě zachránilo bez jakýchkoli negativních následků," citovala AP Skalského, podle něhož stále není jasné, zda se chlapec uzdraví.

V neděli ráno ho ve vesnici Raclawice u Krakova našel místní policista Michal Godyn. Chlapec ležel obličejem dolů na listí pod stromem u potoka. Tu noc klesla venkovní teplota na minus sedm stupňů Celsia.

Chlapec trávil sobotní večer se dvěma dalšími dětmi u babičky. Ta uvedla, že neviděla vnuka z domu odcházet, ale vchodové dveře nebyly zamčené. Hoch podle Godyna zůstal několik stovek metrů od babiččina domu na cestě směrem k domovu.

 

Právě se děje

Další zprávy