V Polsku evakuovali 24 000 lidí kvůli bombě z druhé světové války

ČTK ČTK
9. 12. 2018 10:54
Přibližně 24 000 obyvatel města Police na severozápadě Polska muselo v neděli dočasně opustit své domovy. Stalo se tak kvůli likvidaci nevybuchlé letecké bomby z druhé světové války, kterou před několika dny našli dělníci při výkopových pracích.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: ČTK

Podle portálu Onet.pl lidi, kteří z míst určených k evakuaci neodjeli sami, autobusy od časného rána rozvážely do škol. Například pacienti místní nemocnice tak dočasně našli útočiště v tělocvičně.

Ženisté bombu, která váží okolo čtvrt tuny, odvezou do vojenského újezdu v Drawsku Pomorském. Tam ji zneškodní.

Město Police, ve kterém žije asi 33 000 lidí, připadlo Polsku po druhé světové válce. Do té doby bylo součástí Německa, jmenovalo se Pölitz. Za války v něm fungovala velká továrna na syntetický benzin. Město se proto opakovaně stávalo cílem spojeneckých náletů.

 

Právě se děje

před 11 minutami

Chorý se za Waregem trefil potřetí ve čtyřech zápasech

Fotbalista Tomáš Chorý vstřelil v belgické lize třetí gól v posledních čtyřech zápasech. V utkání 14. kola pomohl český útočník Waregemu k výhře 3:0 na hřišti Gentu, čtvrtečního soupeře Liberce v základní skupině Evropské ligy.

Chorý je s třemi brankami druhým nejlepším střelcem 14. týmu tabulky. Jeho moment přišel v 37. minutě, kdy zvýšil na 2:0. Utkání ale nedohrál, v 71. minutě byl střídán.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Basketbalisté podlehli Dánsku a potřetí za sebou neuspěli

Čeští basketbalisté podlehli v kvalifikaci mistrovství Evropy ve Vilniusu Dánsku 90:91 a připsali si třetí porážku za sebou. Dánové oplatili výběru trenéra Ronena Ginzburga únorovou prohru z Pardubic 71:75 a po úvodních dvou neúspěších zvítězili podruhé za sebou. Radovali se především díky výkonu Gabriela Lundberga, který nastřílel 38 bodů.

Nejlepší střelcem českého týmu byl s 24 body pivot Martin Peterka, který si připsal i osm doskoků a dvě asistence. Sekundu před koncem měl možnost dát vítězný koš, ale trojkový pokus neproměnil.

Zbývající zápasy kvalifikace o šampionát v roce 2022, na kterém mají čeští reprezentanti díky pořádání jedné ze skupin v Praze účast jistou, čekají Ginzburgův výběr v únoru proti Litvě a Belgii.

Zdroj: ČTK
Další zprávy