V Perském zálivu u břehů Dubaje se vzňal ropný tanker

Zahraničí Zahraničí
10. 2. 2009 11:15
Loď vezoucí 30 tisíc tun ropných kondenzátů se srazila s jiným plavidlem
Foto: Reuters

Dubaj - V Perském zálivu u břehů Dubaje se dnes vzňal ropný tanker, který se srazil s jinou nákladní lodí.

Podle agentury Reuters jde o tanker Kashmir s kapacitou 45 tisíc tun, který v době nehody převážel třicet tisíc tun ropných kondenzátů z Íránu do Spojených arabských emirátů.

Ke kolizi došlo poblíž přístavu Džebel Ali, který se nachází se na jihozápadním okraji města Dubaj a je největším přístavem na Blízkém východě.

Podle mluvčí společnosti DP World, která přístav provozuje, nejsou hlášena žádná zranění. Jak mluvčí Sarah Lockie řekla agentuře AP, úřady o situaci vědí a snaží se požár dostat pod kontrolu.

Rozsah případných škod ani okolnosti srážky zatím nejsou známy.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Po nárazu auta do stromu na Litoměřicku jsou řidička a dvě děti v kritickém stavu

Velmi těžká zranění utrpěly řidička a dvě děti při nárazu Škody Fabia do stromu. Vážná dopravní nehoda se stala dnes odpoledne u Budyně nad Ohří na Litoměřicku. ČTK to řekla ústecká mluvčí policie Veronika Hyšplerová.

Řidička narozená v roce 1972 havarovala před 15:00 na silnici 246 mezi Budyni nad Ohří a vesnici Nížebohy. "Z dosud nezjištěných příčin vyjela mimo komunikaci a narazila do stromu. Ve vozidle s touto řidičkou cestovaly dvě děti," uvedla Hyšplerová.

Žena i obě děti utrpěly podle krajského mluvčího záchranné služby Prokopa Voleníka velmi vážná zranění. "Ženu jsme převezli pozemní posádkou do ústeckého traumacentra. Pro děti vzlétl vrtulník letecké záchranné služby Ústí nad Labem a pražský vrtulník. Obě děti byly transportovány do jednoho z pražských traumacenter," dodal Voleník.

Další zprávy