V Pentagonu je zakázáno lovit Pokémony

13. 8. 2016 7:16
Proti hře ve svých prostorách se postavily například Kreml, Muzeum holokaustu v Los Angeles nebo Muzeum polpotovských represí v Kambodži.
Virální hit zasadil do světa kolem nás pokémony. Musíte je chytit všechny.
Virální hit zasadil do světa kolem nás pokémony. Musíte je chytit všechny. | Foto: Niantic Inc.

Washington - Zaměstnanci amerického ministerstva obrany mají od nynějška zakázáno hrát hru Pokémon Go v budově Pentagonu.

Vedoucí představitelé se obávají, že by špioni mohli hru zneužívat k získávání informací.

Ministerstvo sdělilo všem, kdo pracují v sídle Pentagonu v Arlingtonu ve státě Virginie, aby se hledání pokémonů věnovali výhradně venku.

Ještě před pár týdny byla uvnitř budovy Pentagonu dokonce takzvaná tělocvična, kde hráči mohou bojovat a cvičit své virtuální svěřence.

Ovšem představa, že zaměstnanci hrají v Pentagonu hru, která pečlivě sleduje polohu každého z hráčů, americkou armádu zneklidňovala.

Špioni by tak jejím prostřednictvím mohli například zjistit polohu jednotlivých místností.

U návštěvníků Pentagonu toto nebezpečí nehrozilo, protože před prohlídkou musejí odevzdat své mobilní telefony.

Spolu s rostoucí popularitou hry přibývá i počet míst, kde lov pokémonů vyvolává protesty a následné zákazy.

Hra byla například odstraněna z amerického památníku obětem holokaustu ve Washingtonu anebo z hirošimského památníku amerického jaderného náletu. S toutéž žádostí se ohlásil také Arlingtonský národní hřbitov ve Virginii.

 

Právě se děje

před 34 minutami

U Břeclavi se srazil nákladní vůz s dodávkou. Havárie uzavřela dálnici D2 u slovenských hranic

Srážka nákladního auta a dodávky uzavřela u hranic se Slovenskem dálnici D2 ve směru na Brno. Nehoda je se zraněním, zasahují u ní záchranáři. Vyplývá to z informací policie a Národního dopravního informačního centra (NDIC). Auta se srazila na 56. kilometru D2 kolem 06:00, dálnice mezi státní hranicí a exitem 48 u Břeclavi se uzavřela o půl hodiny později.

Zdroj: ČTK
Další zprávy