reklama
 
 

V pařížské cestovní kanceláří držel lupič šest rukojmích. Nyní je na útěku před policií

Aktualizováno 2. 12. 2016 22:19
Neznámý pachatel přepadl v pátek sídlo cestovní kanceláře v Paříži. Podle francouzské policie muž vyzbrojený patrně pistolí držel šest rukojmích, uvedla agentura AFP. Nešlo o teroristický útok, ale o loupežné přepadení. Podle informací AFP jsou rukojmí již v pořádku a lupič na útěku. Bezpečnostní síly okolí kanceláře, která se nachází na jihu francouzské metropole, uzavřely a vyzvaly automobilisty, aby se oblasti vyhýbali, upozornila pařížská prefektura. Na místě zasahovala speciální policejní jednotka BRI.

Neznámý pachatel v pátek přepadl sídlo cestovní kanceláře v Paříži. Ještě před zásahem policejního komanda muž z místa uprchl a policisté po něm nyní pátrají. Podle úřadů byl muž vyzbrojený patrně pistolí. Nikomu ze zadržovaných se nic nestalo. Pařížská policejní prefektura od počátku incident hodnotila jako loupežné přepadení, a nikoli jako teroristický čin.

"Ozbrojená loupež, třída Massena v Paříži: Ukončena intervence brigády pro pátrání a zásah (BRI). Vyšlo šest osob. Lupič nebyl na místě," uvedla na internetové sociální síti pařížská policejní prefektura. Jiné zdroje informovaly o sedmi rukojmí, kteří "vyšli bez úhony".

Podle serveru deníku Le Figaro vyšli rukojmí až poté, co do budovy vstoupili policisté. "Jsou tam dvě různá podlaží, v přízemí a v suterénu. Přítomní zaměstnanci měli strach, že je lupič stále na místě, což se nepotvrdilo. Policie zasáhla a všechny vysvobodila," řekl novinářům starosta 13. pařížského obvodu Jerome Coumet, kde k incidentu došlo. "Lupič nebyl ještě zadržen," dodal.

Bezpečnostní síly okolí kanceláře v jižní části metropole, která už byla v minulosti cílem loupežného přepadení, během incidentu uzavřely a vyzvaly automobilisty, aby se oblasti vyhýbali. Policii zalarmovala žena přítomná v budově.

Podle agentury Reuters kancelář sloužila zejména pro zákazníky z Asie, kteří tam uskutečňovali transakce v peněžní hotovosti.

Ve Francii jsou podobné incidenty brány citlivě od teroristických útoků, při kterých od loňského roku zahynuly stovky lidí. V zemi nadále panuje výjimečný stav.

autoři: ČTK, Zahraničí | 2. 12. 2016 20:21

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama