V Paříži už se hovoří o občanské válce

3. 11. 2005 12:49
Paříž - Ani sedmou noc v řadě nebyla pařížská předměstí ušetřena výtržností a střetů mezi skupinkami mládeže a pořádkovými silami.

Násilnosti už zasáhly čtyři městské obvody. Agentura Reuters citovala zástupce policejních odborů, který nazval nepokoje občanskou válkou.

Přečtěte si, proč se Francie bouří (uvnitř Anketa)

Policejní odborář zároveň vyzval ministra vnitra Nicolase Sarkozyho, aby v místech, která jsou násilím nejvíce postižena, vyhlásil noční zákaz vycházení.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

LFA nabízí fotbalovým klubům předčasné vyplacení části financí

Ligová fotbalová asociace nabídla pomoc účastníkům první a druhé ligy, jimž pandemie nového typu koronaviru způsobila finanční problémy. Jednotlivé kluby budou moci v předstihu získat část květnové splátky peněz, které od LFA dostávají.

"Ligový výbor odsouhlasil možnost podpory členských klubů LFA, které se dostaly v důsledku aktuální situace do finančních potíží. Nabídne jim možnost předčasné úhrady části květnové splátky odměny hrazené klubům ze strany LFA," uvedl v tiskové zprávě předseda LFA Dušan Svoboda. Ligový výbor schválil pomoc klubům na dnešním jednání jednomyslně.

LFA vyplácí jednotlivým účastníkům první a druhé ligy, které řídí, podíl z prodeje televizních a marketingových práv a také ze sponzorských příspěvků. Kluby získávají finance v pěti ročních splátkách a právě jedna z nich měla přijít na řadu v květnu.

Další zprávy