V Paříži poprvé zemřel jezdec na elektrokoloběžce, srazil se s nákladním autem

ČTK ČTK
11. 6. 2019 13:17
V Paříži v noci na úterý zahynul 25letý muž převezený do nemocnice poté, co se při jízdě na elektrické koloběžce srazil s nákladním vozidlem. Informovala o tom agentura AFP. Úřady francouzské metropole se provoz elektrických koloběžek po jejich prudkém nástupu snaží regulovat, podle médií představuje aktuální incident první smrtelnou nehodu uživatele nového dopravního prostředku.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Shutterstock

Mladík se s nákladním vozem srazil krátce po desáté večer v 18. pařížském obvodu. Podle zdroje agentury AFP nedal přednost zprava. Při transportu do nemocnice mu selhávalo srdce a dýchání a lékařům už se jej nepodařilo zachránit.

Web společnosti France Info i agentura AP uvádí, že to bylo poprvé, co se někdo v Paříži na elektrické koloběžce zabil. V dubnu nepřežil srážku s uživatelem tohoto dopravního prostředku postarší chodec. V květnu francouzská média informovala o dalších dvou kolizích jezdců s chodci.

Podle oficiální statistiky je ve francouzském hlavním městě v provozu asi 20 tisíc elektrických koloběžek, média ale hovoří až o dvojnásobku. Pařížská starostka Anne Hidalgová minulý týden ve snaze "skoncovat s anarchií" představila sadu opatření, která začnou platit příští měsíc.

Koloběžky bude nově možné zanechat pouze na parkovacích místech, která budou sdílet s auty a motorkami. Radnice bude rovněž po provozovatelích chtít, aby omezili maximální rychlost koloběžek z 25 kilometrů v hodině na 20 kilometrů v hodině a na osm kilometrů v hodině v pěších zónách. Podle již platných pravidel koloběžky nesmějí jezdit po chodnících.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

USA mají možná druhý případ koronaviru, Japonsko už jej potvrdilo

U texaského studenta, který navštívil čínské velkoměsto Wu-chan, je podezření na napadení novým koronavirem. Pokud se podezření potvrdí, půjde od druhý případ napadení virem způsobujícím zápal plic ve Spojených státech. Druhý potvrzený případ hlásí podle agentury Kjódó Japonsko.

Univerzitní student je v Texasu léčen s onemocněním dýchacích cest a je izolován doma. Zároveň jsou u něj prováděny testy na nově objevený koronavirus, který už v Číně zabil 18 lidí, z toho 17 ve Wu-chanu, který je ohniskem epidemie. První případ nákazy v USA byl oznámen ve středu ve státě Washington.

Japonské ministerstvo zdravotnictví mezitím potvrdilo druhý případ nákazy. Jde o čtyřicátníka, který v neděli do Japonska přicestoval z Wu-chanu. Nyní je muž hospitalizován.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 2 hodinami

Kvůli pádu muže do kolejiště večer nejelo metro na části linky B

Téměř čtyři hodiny nejezdilo ve čtvrtek večer metro mezi stanicemi Smíchovské nádraží a Florenc na lince B. Kolem 19:30 spadl ve stanici Anděl do kolejiště člověk, provoz se podařilo obnovit až necelou hodinu před půlnocí, vyplývá z informací na webu pražského dopravního podniku. Asi čtyřicetiletý muž srážku se soupravou metra nepřežil. Lidé v daném úseku museli na tramvaj, jít pěšky nebo využít jinou linku metra. Na místě zasahovali záchranáři, hasiči pražského dopravního podniku a policisté.

"Bohužel i přes rychlý zásah naší posádky utrpěl muž ve věku zhruba 40 let zranění neslučitelná se životem, na místě zemřel," řekla ČTK mluvčí pražské záchranné služby Jana Poštová.

Metro jezdilo bez omezení v úseku Zličín - Smíchovské nádraží a Florenc - Černý Most, v centrální části linky B byl provoz zastaven. Náhradní autobusy dopravce nezavedl, lidem doporučil využít tramvaje, hlavně linky 3 a 5, či přestup z tramvají na linku metra C.

Zdroj: ČTK
Další zprávy