reklama
 
 

V Paříži poprvé zemřel jezdec na elektrokoloběžce, srazil se s nákladním autem

11. 6. 2019 13:17
V Paříži v noci na úterý zahynul 25letý muž převezený do nemocnice poté, co se při jízdě na elektrické koloběžce srazil s nákladním vozidlem. Informovala o tom agentura AFP. Úřady francouzské metropole se provoz elektrických koloběžek po jejich prudkém nástupu snaží regulovat, podle médií představuje aktuální incident první smrtelnou nehodu uživatele nového dopravního prostředku.

Mladík se s nákladním vozem srazil krátce po desáté večer v 18. pařížském obvodu. Podle zdroje agentury AFP nedal přednost zprava. Při transportu do nemocnice mu selhávalo srdce a dýchání a lékařům už se jej nepodařilo zachránit.

Web společnosti France Info i agentura AP uvádí, že to bylo poprvé, co se někdo v Paříži na elektrické koloběžce zabil. V dubnu nepřežil srážku s uživatelem tohoto dopravního prostředku postarší chodec. V květnu francouzská média informovala o dalších dvou kolizích jezdců s chodci.

Podle oficiální statistiky je ve francouzském hlavním městě v provozu asi 20 tisíc elektrických koloběžek, média ale hovoří až o dvojnásobku. Pařížská starostka Anne Hidalgová minulý týden ve snaze "skoncovat s anarchií" představila sadu opatření, která začnou platit příští měsíc.

Koloběžky bude nově možné zanechat pouze na parkovacích místech, která budou sdílet s auty a motorkami. Radnice bude rovněž po provozovatelích chtít, aby omezili maximální rychlost koloběžek z 25 kilometrů v hodině na 20 kilometrů v hodině a na osm kilometrů v hodině v pěších zónách. Podle již platných pravidel koloběžky nesmějí jezdit po chodnících.

autor: ČTK | 11. 6. 2019 13:17

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama