V Paříži poprvé zemřel jezdec na elektrokoloběžce, srazil se s nákladním autem

ČTK ČTK
11. 6. 2019 13:17
V Paříži v noci na úterý zahynul 25letý muž převezený do nemocnice poté, co se při jízdě na elektrické koloběžce srazil s nákladním vozidlem. Informovala o tom agentura AFP. Úřady francouzské metropole se provoz elektrických koloběžek po jejich prudkém nástupu snaží regulovat, podle médií představuje aktuální incident první smrtelnou nehodu uživatele nového dopravního prostředku.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Shutterstock

Mladík se s nákladním vozem srazil krátce po desáté večer v 18. pařížském obvodu. Podle zdroje agentury AFP nedal přednost zprava. Při transportu do nemocnice mu selhávalo srdce a dýchání a lékařům už se jej nepodařilo zachránit.

Web společnosti France Info i agentura AP uvádí, že to bylo poprvé, co se někdo v Paříži na elektrické koloběžce zabil. V dubnu nepřežil srážku s uživatelem tohoto dopravního prostředku postarší chodec. V květnu francouzská média informovala o dalších dvou kolizích jezdců s chodci.

Podle oficiální statistiky je ve francouzském hlavním městě v provozu asi 20 tisíc elektrických koloběžek, média ale hovoří až o dvojnásobku. Pařížská starostka Anne Hidalgová minulý týden ve snaze "skoncovat s anarchií" představila sadu opatření, která začnou platit příští měsíc.

Koloběžky bude nově možné zanechat pouze na parkovacích místech, která budou sdílet s auty a motorkami. Radnice bude rovněž po provozovatelích chtít, aby omezili maximální rychlost koloběžek z 25 kilometrů v hodině na 20 kilometrů v hodině a na osm kilometrů v hodině v pěších zónách. Podle již platných pravidel koloběžky nesmějí jezdit po chodnících.

 

Právě se děje

před 16 minutami

Britská vláda dává poslancům tři dny na přijetí zákona o brexitu

Za tři dny plánuje britská vláda v dolní komoře parlamentu prosadit prováděcí zákon k dohodě o brexitu. V pondělí to potvrdil Jacob Rees-Mogg, který za kabinet premiéra Borise Johnsona dojednává agendu Dolní sněmovny. Poprvé prý budou o návrhu zákona poslanci hlasovat v úterý, do pátku jej mají předat horní komoře parlamentu.Přijetí zákona je nutnou podmínkou pro ratifikaci dohody o podmínkách britského odchodu z EU. Opatření musí mimo jiné vysvětlit, jak bude Británie splácet unii dojednané vyrovnání finančních závazků, nebo jak bude fungovat mechanismus pro zachování volného režimu na irské hranici.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Praha vypsala nový tendr na novoroční videomapping. Nabídla, že zajistí bezpečnost

Pražský magistrát vypsal nové výběrové řízení na organizátora promítání na budovy, které by mělo nahradit novoroční ohňostroj. Do prvního výběrového řízení se přihlásil jen jeden zájemce, který nesplnil podmínky. Oproti prvnímu tendru magistrát odstranil z podmínek povinnost zajistit bezpečnost akce, kterou si vezme na starost město. "Zakázku jsme zjednodušili a očekáváme, že se do ní přihlásí více uchazečů," uvedl mluvčí Prahy Vít Hofman. Maximální částka, kterou je město ochotné za atrakci zaplatit, zůstala dva miliony korun. Zájemci mohou nabídky podávat do 6. listopadu, ihned poté by měla zasednout výběrová komise a pokud někdo uspěje, smlouva by podle mluvčího měla být uzavřena v polovině listopadu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy