V Paříži se konala mše k uctění zabitého kněze, dorazil i prezident Hollande

ČTK ČTK
Aktualizováno 27. 7. 2016 20:18
V pařížské katedrále Notre-Dame se ve středu konala mše k uctění památky kněze, jehož v úterý v kostele na severu Francie zavraždila dvojice teroristů. Přítomen byl i prezident François Hollande, členové vlády, poslanci a šéfové opozičních stran. Bohoslužbu doprovázela přísná bezpečnostní opatření. Okolní ulice byly uzavřeny pro dopravu a na střechách domů hlídkovali policejní odstřelovači. Mši sloužil pařížský arcibiskup André Vingt-Trois. Šestatřicetiletá žena, která se novinářům představila jako Mathilde, řekla, že je na mši proto, aby ukázala, že nemá strach. "Musíme dát najevo naši víru. Ve světě je mnoho křesťanů, kteří tuto možnost nemají," dodala.
Francouzské politické špičky dorazily uctít památku zavražděného kněze
Francouzské politické špičky dorazily uctít památku zavražděného kněze | Foto: Reuters
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Disney bude od zaměstnanců vyžadovat očkování

Walt Disney Company se přidala k firmám, které od svých zaměstnanců začnou vyžadovat očkování proti nemoci covid-19. "Očkování je nejlepší nástroj, kterým můžeme celosvětovou pandemii dostat pod kontrolu a ochránit naše zaměstnance," vysvětlil agentuře AP mluvčí společnosti, jež provozuje zábavní parky, televize, filmová studia i vydavatelství.

Zaměstnancům, kteří dosud očkovaní nejsou, Disney poskytne 60 dnů na to, aby se nařízení přizpůsobili. Po dohodě s odbory rovněž firma oznámila, že očkování bude vyžadovat od všech budoucích pracovníků. Stejně jako Disney hodlají očkování od zaměstnanců vyžadovat firmy Walmart, Google, Facebook, Twitter, Uber, Lyft nebo noviny Washington Post. Podobné opatření, byť zatím ne plošně pro všechny pracovníky, zavádí i videotéka Netflix.

Zdroj: AP
Další zprávy