V Pákistánu zemřelo během sebevražedných atentátů nejméně devět lidí. K útoku se nikdo nepřihlásil

ČTK ČTK
24. 4. 2018 17:46
Při dvou sebevražedných útocích v pákistánském městě Kvéta zemřelo nejméně šest členů ozbrojených složek, 15 dalších bylo zraněno. Zemřeli také všichni tři útočníci, uvedla agentura Reuters. K útokům se zatím nikdo nepřihlásil. Jeden z útočníků se odpálil u policejního vozu na silnici vedoucí k mezinárodnímu letišti na severozápadě města. "Byl to sebevražedný útok, máme potvrzeno, že zemřelo šest policistů," řekl šéf místní policie. Dalších sedm policistů bylo zraněno. O půl hodiny později se dva muži se sebevražednými vestami pokusili zaútočit na polovojenské kontrolní stanoviště na jihu města. Nasazená jednotka je ale odhalila a zahájila na ně palbu. Při výbuchu se zranilo osm vojáků.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: ČTK
 

Právě se děje

před 2 hodinami

Armáda USA po incidentu pozastavila letecký výcvik Saúdů na Floridě

Americké velení dnes pozastavilo letecký výcvik saúdskoarabských vojenských studentů na třech floridských základnách. O opatření, které se týká 300 frekventantů, informoval média představitel armády Clay Doss. Důvodem je incident z minulého týdne, kde saúdskoarabský student na základně Pensacola zabil tři lidi.

Pachatelem, který se na základně účastnil výcviku, byl jednadvacetiletý příslušník saúdskoarabského letectva Muhammad Šamrání. Zasahovali proti němu policisté i vojáci a nakonec se jim podařilo ho zlikvidovat. Kromě tří mrtvých si útok vyžádal také osm zraněných. Motivy činu jsou dosud neznámé.

Zdroj: ČTK
před 3 hodinami

USA, Kanada a Mexiko se dohodly na nové podobě obchodní smlouvy

Spojené státy, Kanada a Mexiko se dohodly na upravené podobě nové severoamerické dohody o volném obchodu. Diplomatičtí zástupci dnes dohodu podepsali v Mexiku, smlouvu však ještě musejí ratifikovat zákonodárci všech tří zúčastněných zemí. Upravená dohoda má podporu Bílého domu i amerických demokratů, kteří mají většinu ve Sněmovně reprezentantů USA a kteří požadovali změny oproti původní podobě smlouvy sjednané administrativou amerického prezidenta Donalda Trumpa už v loňském roce.

Demokratická šéfka Sněmovny reprezentantů USA Nancy Pelosiová dnes uvedla, že upravená dohoda je nesrovnatelně lepší než původní plán Trumpovy administrativy z loňského roku. Dodala, že úpravy zahrnují například přísnější pravidla pro trh práce a ochranu životního prostředí.

Trump sám dnes zdůraznil, že nová obchodní dohoda bude pro Spojené státy "skvělá". "Bude to nejlepší a nejdůležitější obchodní dohoda, jakou kdy USA uzavřely," prohlásil. "Konečně skončí naše nejhorší obchodní dohoda, NAFTA," dodal prezident.

Zdroj: ČTK
Další zprávy