V Norimberku pobodali v noci tři ženy. O terorismus zřejmě nejde, tvrdí policie

ČTK ČTK
Aktualizováno 14. 12. 2018 14:29
V Norimberku byly v noci na pátek pobodány tři ženy, jejich zranění jsou vážná. Německá policie po útočníkovi pátrá. Místní policejní šéf Roman Fertinger na tiskové konferenci řekl, že nic zatím nenasvědčuje tomu, že by incidenty byly teroristickým činem. Útoky se odehrály v norimberské čtvrti St. Johannis. Jako první byla asi v 19:20 SEČ napadena 56letá žena, která se v kritickém stavu musela ihned podrobit operaci. Krátce před 23:00 SEČ útočník pobodal 26letou ženu a později ještě 34letou ženu. Také ony byly operovány. Žádná ze tří zraněných již není v ohrožení života. Policie na tiskové konferenci uvedla, že všemi třemi činy stál jeden pachatel.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Reuters
 

Právě se děje

před 3 hodinami

Kosovo uznává méně než 100 ze 193 států OSN, uznání stáhla Ghana

Uznání Kosova už stáhlo 16 zemí, a nezávislost této bývalé jihosrbské provincie tak nyní podporuje méně než 100 ze 193 členských států OSN. O víkendu přišla do Bělehradu příslušná nóta z Ghany, informovala agentura Tanjug.

Srbsko tím zaznamenalo další úspěch ve svém diplomatickém úsilí přesvědčovat země, které uznaly nezávislost Kosova, aby od tohoto svého rozhodnutí ustoupily. Priština to ostře kritizuje a loni kvůli snaze Srbska o její diplomatické blokování zavedla stoprocentní cla na dovoz srbského zboží.

Zdroj: ČTK
Další zprávy