reklama
 
 

V Nikaragui začala výstavba dalšího průplavu, spojí oceány

22. 12. 2014 19:47
Stavební práce na průplavu o délce 278 kilometrů by měly být dokončeny v roce 2019. Kanál bude širší a hlubší než konkurenční Panamský průplav.

Managua - V Nikaragui dnes byla oficiálně zahájena výstavba nového průplavu, který spojí Atlantský a Tichý oceán. Slavnostního výkopu se podle agentury Reuters zúčastnil nikaragujský viceprezident Moisés Halleslevens a čínský magnát Wang Ťing. Wang kontroluje čínskou společnost HKND Group, která vodní dílo buduje.

"Tato chvíle se zcela jistě zapíše do historie. Oznamuji, že práce na velkém kanálu v Nikaragui začaly," prohlásil při zahajovací slavnosti Wang.

Stavba za asi 50 miliard dolarů (asi 1,1 bilionu Kč) má být podle vlády šetrná k životnímu prostředí a má vytvořit v Nikaragui, která je jednou z nejchudších zemí Latinské Ameriky, až 50 000 nových pracovních míst.

Stavební práce na průplavu o délce 278 kilometrů by měly být dokončeny v roce 2019. Kanál bude širší a hlubší než konkurenční Panamský průplav. V rámci projektu se počítá také s výstavbou dvou přístavů, letiště a průmyslové zóny.

autor: ČTK | 22. 12. 2014 19:47

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama