V New Orleans se střílelo. Tři lidé při palbě do davu zemřeli

ČTK ČTK
29. 7. 2018 9:11
Při střelbě v americkém městě New Orleansu v noci na neděli zemřeli tři lidé. Dalších nejméně sedm osob utrpělo zranění. Informovaly o tom místní úřady. Podle agentury AP zatím nebyl v souvislosti se střelbou zadržen žádný podezřelý. Policie uvedla, že dva střelci kolem 22:30 místního času (5:30 SELČ) zahájili palbu do davu. Tři zasažené osoby byly na místě prohlášeny za mrtvé, dalších sedm lidí odvezli záchranáři do místních nemocnic. Podrobnosti o jejich stavu zatím nejsou k dispozici, napsala agentura Reuters.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Thinkstock
 

Právě se děje

před 20 minutami

Dámský gambit na Netflixu vidělo 62 milionů lidí, v Česku je druhý

Minisérii z šachového prostředí Dámský gambit, ve které hlavní roli ztvárnila Anya Taylor-Joyová, na platformě Netflix vidělo 62 milionů lidí. Firma čísla sledovanosti obvykle nezveřejňuje, činí tak jen v případě mimořádných úspěchů. Netflix zveřejnil 23. října všech sedm dílů Dámského gambitu, které od té doby patří do desítky nejsledovanějších pořadů v USA, Velké Británii, Argentině nebo Izraeli. Momentálně je minisérie druhou nejžádanější položkou Netflixu v Česku, hned za čtvrtou řadou seriálu Koruna.

Podle Netflixu dále Dámský gambit obecně posílil zájem o šachy. Hledání tohoto slova na Googlu stouplo dvojnásobně, uživatelé serveru eBay.com dvakrát častěji hledají předměty související s šachami a webu Chess.com se pětinásobně zvýšil počet zaregistrovaných uživatelů.

Další zprávy