V Nepálu zahynul 52letý Čech, zdolával osmitisícovku

ČTK ČTK
28. 9. 2011 20:31
Příčina jeho smrti zatím není známa. Ostatní členové výpravy jsou údajně v pořádku

Praha/Káthmándú - Při výstupu na osmitisícovou horu Čo Oju v Nepálu zemřel dvaapadesátiletý český horolezec.

Příčina jeho smrti zatím není známa. Ostatní členové výpravy jsou údajně v pořádku. Informovala o tom ve středu večer televize Nova.

"Čínská asociace žádá šetření toho případu, protože nebylo jasné, z jakého důvodu vlastně přišel o život," řekl televizi mluvčí českého ministerstva zahraničí Vít Kolář.

Podle televize se ostatky muže nacházejí ve výšce 6700 metrů nad mořem. S ostatními členy výpravy na šestou nejvyšší horu světa (8201 metrů) se zatím nepodařilo navázat spojení.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Ekonomika USA v prvním čtvrtletí rostla tempem 6,4 procenta, potvrdili statistici

Ekonomika Spojených států v prvním čtvrtletí vzrostla v ročním přepočtu o 6,4 procenta. Ve své konečné zprávě to ve čtvrtek uvedlo americké ministerstvo obchodu, které tak potvrdilo svůj předběžný odhad. Výsledek se shoduje i s očekáváním analytiků. Ve čtvrtém čtvrtletí se hrubý domácí produkt (HDP) zvýšil v celoročním přepočtu o 4,3 procenta.

Za zrychlením růstu v prvním čtvrtletí je masivní fiskální podpora, kterou ekonomice poskytla vláda, uvedla agentura Reuters. Federální rezervní banka (Fed) v Atlantě uvádí, že ve druhém čtvrtletí by hospodářský růst mohl dosáhnout i deseti procent.

Zdroj: ČTK
Další zprávy