V nemocnici zemřeli další dva lidé po požáru v bukurešťském klubu, obětí už je 29

ČTK ČTK
1. 11. 2015 14:31
Další dva lidé podlehli vážným zraněním, která utrpěli při pátečním požáru v bukurešťském hudebním klubu. Celkový počet obětí je 29. Ministr zdravotnictví Nicolae Banicioiu v neděli upřesnil, že z nynějších 144 hospitalizovaných osob je 80 až 90 ve vážném stavu. U 35 z nich je stav dokonce kritický. Orgány činné v trestním řízení již zahájily vyšetřování tohoto nejhoršího neštěstí v rumunském hlavním městě od pádu komunistického režimu v roce 1989.
Hasiči a záchranáři zasahují po tragédii v Bukurešti.
Hasiči a záchranáři zasahují po tragédii v Bukurešti. | Foto: Reuters

Bukurešť - Počet obětí pátečního požáru v bukurešťském hudebním klubu stoupl na 29, když v nemocnici v noci na neděli vážným zraněním podlehli dva lidé. Agentuře Mediafax to řekl státní tajemník ministerstva vnitra Raed Arafat, podle něhož oba zemřelí utrpěli rozsáhlé popáleniny.

Ministr zdravotnictví Nicolae Banicioiu v neděli upřesnil, že z nynějších 144 hospitalizovaných osob je 80 až 90 ve vážném stavu. U 35 z nich je stav dokonce kritický. Sobotní zprávy uváděly, že ve vážném stavu je 25 postižených, a počet mrtvých proto může ještě stoupat.

Orgány činné v trestním řízení již zahájily vyšetřování tohoto nejhoršího neštěstí v rumunském hlavním městě od pádu komunistického režimu v roce 1989. Prokuratura se chystá předvolat k výslechu tři spolumajitele klubu Colectiv, kde se tragédie odehrála.

Deník Evenimentul Zilei v této souvislosti poznamenal, že v posledních letech požáry zničily dvě jiná podobná zařízení, jež patřila jednomu z vlastníků Colectivu. "Náhoda, prokletí nebo zločinná lhostejnost?" táže se list.

Podle různých informací bylo v klubu Colectiv kolem 200 až 400 lidí, kteří přišli na představení rumunské metalové skupiny Goodbye to Gravity. To provázela pyrotechnická show, při níž podle některých svědků došlo k explozi a následnému vznícení polystyrénové dekorace na pódiu a obložení zvukové izolace, z něhož se plameny bleskově rozšířily na zdi a strop.

Návštěvníci propadli panice a snažili se zoufale dostat k jedinému otevřenému východu. Mnoho lidí utrpělo otravu zplodinami a vážné popáleniny, ale řada zraněných má i zlomeniny, způsobené při nastalé tlačenici.

 

Právě se děje

před 25 minutami

V Británii skončilo hlasování o novém předákovi labouristů, výsledek strana oznámí v sobotu

V Británii dnes skončilo několikatýdenní hlasování o novém předákovi labouristů. Členové a příznivci opoziční strany vybírali ze tří uchazečů o funkci, kterou dosud zastával Jeremy Corbyn. Favoritem klání je stínový ministr pro brexit Keir Starmer, který se v boji střetl se dvěma ženami: Rebeccou Longovou-Baileyovou a Lisou Nandyovou. Výsledek hlasování labouristé oznámí v sobotu.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 53 minutami

Ropa prudce zdražuje, podle Trumpa Rijád a Moskva sníží těžbu

Ceny ropy se prudce zvyšují - severomořská ropa Brent i americká lehká ropa WTI vykázaly svůj nejprudší jednodenní nárůst v historii. Ropa reaguje na prohlášení amerického prezidenta Donalda Trumpa, že Rusko a Saúdská Arábie brzy oznámí, že se dohodly na snížení těžby o deset až 15 milionů barelů denně. Moskva ale takový vývoj nepotvrdila.

Americká lehká ropa WTI přidávala krátce před koncem obchodování 25 procent na 25,38 dolaru za barel, což byl její nejvyšší jednodenní nárůst. Severomořská ropa Brent ve stejnou dobu zdražovala o 21,3 procenta na 30,02 dolaru za barel. Je to také rekordní jednodenní nárůst, ale cena stále zůstává o více než polovinu nižší než v závěru loňského roku.

Zdroj: ČTK
Další zprávy