V nemocnici zemřeli další dva lidé po požáru v bukurešťském klubu, obětí už je 29

ČTK ČTK
1. 11. 2015 14:31
Další dva lidé podlehli vážným zraněním, která utrpěli při pátečním požáru v bukurešťském hudebním klubu. Celkový počet obětí je 29. Ministr zdravotnictví Nicolae Banicioiu v neděli upřesnil, že z nynějších 144 hospitalizovaných osob je 80 až 90 ve vážném stavu. U 35 z nich je stav dokonce kritický. Orgány činné v trestním řízení již zahájily vyšetřování tohoto nejhoršího neštěstí v rumunském hlavním městě od pádu komunistického režimu v roce 1989.
Hasiči a záchranáři zasahují po tragédii v Bukurešti.
Hasiči a záchranáři zasahují po tragédii v Bukurešti. | Foto: Reuters

Bukurešť - Počet obětí pátečního požáru v bukurešťském hudebním klubu stoupl na 29, když v nemocnici v noci na neděli vážným zraněním podlehli dva lidé. Agentuře Mediafax to řekl státní tajemník ministerstva vnitra Raed Arafat, podle něhož oba zemřelí utrpěli rozsáhlé popáleniny.

Ministr zdravotnictví Nicolae Banicioiu v neděli upřesnil, že z nynějších 144 hospitalizovaných osob je 80 až 90 ve vážném stavu. U 35 z nich je stav dokonce kritický. Sobotní zprávy uváděly, že ve vážném stavu je 25 postižených, a počet mrtvých proto může ještě stoupat.

Orgány činné v trestním řízení již zahájily vyšetřování tohoto nejhoršího neštěstí v rumunském hlavním městě od pádu komunistického režimu v roce 1989. Prokuratura se chystá předvolat k výslechu tři spolumajitele klubu Colectiv, kde se tragédie odehrála.

Deník Evenimentul Zilei v této souvislosti poznamenal, že v posledních letech požáry zničily dvě jiná podobná zařízení, jež patřila jednomu z vlastníků Colectivu. "Náhoda, prokletí nebo zločinná lhostejnost?" táže se list.

Podle různých informací bylo v klubu Colectiv kolem 200 až 400 lidí, kteří přišli na představení rumunské metalové skupiny Goodbye to Gravity. To provázela pyrotechnická show, při níž podle některých svědků došlo k explozi a následnému vznícení polystyrénové dekorace na pódiu a obložení zvukové izolace, z něhož se plameny bleskově rozšířily na zdi a strop.

Návštěvníci propadli panice a snažili se zoufale dostat k jedinému otevřenému východu. Mnoho lidí utrpělo otravu zplodinami a vážné popáleniny, ale řada zraněných má i zlomeniny, způsobené při nastalé tlačenici.

 

Právě se děje

před 21 minutami

Nováček Granada dál stíhá ve španělské lize vedoucí Real

Nováček španělské fotbalové ligy Granada porazila Pamplonu 1:0 a v tabulce je druhá o bod za Realem Madrid. "Bílý balet" ji v minulém kole v souboji o první místo zdolal 4:2. Na čtyřbodový rozdíl může Granadě znovu odskočit v sobotním utkání na Mallorce.

O vítězství Granady nad Pamplonou rozhodl v 38. minutě hlavičkou po standardní situaci portugalský obránce Domingos Duarte, který skóroval i před dvěma týdny proti Realu.

Další zprávy