V Německu zatkli tureckého špióna, podle žalobců špicloval Kurdy

ČTK ČTK
16. 12. 2016 18:30
V Hamburku zatkli 31letého tureckého občana, který je podezřelý, že pro Ankaru špehoval v Německu žijící Kurdy. Prokuratura uvedla, že muž nejspíš předával turecké tajné službě informace o místech pobytu, kontaktech a politických aktivitách Kurdů žijících v Německu. S odvoláním na žalobce o tom informovala agentura AP. Turek je podle agentury DPA podezřelý, že špicloval jak jednotlivé Kurdy, tak i kurdské instituce. Nyní je ve vyšetřovací vazbě. Žalobce muže identifikovali pouze iniciálami M.S. Policie si pro něj přišla ve čtvrtek a prohledala i jeho byt. Turecko po nezdařeném červencovém pokusu o převrat a sobotním teroristickém útoku v Istanbulu tvrdě zasáhlo proti kurdské menšině v zemi.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Reuters
 

Právě se děje

Aktualizováno před 1 hodinou

Slovenskou obcí Petkovce se večer prohnalo tornádo. Několik domů je bez střechy

Obcí Petkovce na východě Slovenska se dnes prohnalo tornádo. Poškodilo obytné domy, některé jsou bez střechy. Na místě zasahují hasiči, informují slovenská média.

"Nahlášeno bylo poškození čtyř rodinných domů, kterým (tornádo) odneslo střechu. Polámané jsou stromy, elektrické vedení je stržené," uvedla podle serveru Teraz.sk operační důstojnice krajských hasičů v Prešově. Popis škody, které tornádo způsobilo, je podle starosty zatím předběžný.

 

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

U hranic s Ázerbájdžánem jsou rozmístění ruští pohraničníci, oznámil Jerevan

V arménské oblasti Tavuš, která hraničí s Ázerbájdžánem, byla rozmístěna ruská pohraniční stráž. Podle ruských tiskových agentur to ve čtvrtek oznámilo arménské ministerstvo obrany. Premiér Nikol Pašinjan už dříve navrhl zřídit stanoviště ruských pohraničníků podél arménsko-ázerbájdžánských hranic, kde neustávají boje.

Zdroj: ČTK
Další zprávy