reklama
 
 

V Německu soudí dva Čechy za přepadení. Chytili nás kvůli naší hlouposti při útěku, řekl obžalovaný

15. 10. 2016
Češi podle obžaloby vtrhli do obchodu s karavany se zbraní v ruce a prodejci způsobili celkovou škodu přes 10 tisíc eur (270 tisíc korun). Přepadený se pokusil jednomu z útočníků zbraň sebrat, což se mu nepodařilo, lupič ho nakonec pobodal do nohy. Obchodníka nakonec praštili zbraní do hlavy a také mu zlomili nohu. Jeden z obžalovaných před soudem prohlásil, že rychlé dopadení je následkem jejich hlouposti, neboť po výjezdu z Berlína špatně najeli na dálnici a místo do České republiky zamířili do Polska. Další chybu učinili i tím, že své auto zaparkovali přímo před obchodem s karavany, takže si přepadený mohl poznamenat registrační značku.

Berlín - Dvojice Čechů se v Německu před soudem zodpovídá z přepadení prodejce karavanů, k činu se již doznali. V sobotu o tom informoval portál Märkische Online Zeitung. Loupeže letos v lednu ve Wensickendorfu ve východní spolkové zemi Braniborsko se zúčastnili tři Češi, jeden z nich, který byl považován za organizátora, ale mezitím zemřel.

Češi podle obžaloby do obchodu vtrhli se zbraní v ruce a prodejci způsobili celkovou škodu přes 10 tisíc eur (270 tisíc korun). Přepadený se pokusil jednomu z útočníků zbraň sebrat, což se mu nepodařilo, lupič ho nakonec pobodal do nohy. Obchodníka nakonec praštili zbraní do hlavy a také mu zlomili nohu.

"Neměli jsme v úmyslu být brutální," vypověděl v pátek při úvodním líčení jeden z Čechů. Další dodal, že zamýšleno bylo maximálně několik facek.

Při útěku se trojice daleko nedostala, zadržena byla bezprostředně po překročení hranic do Polska, odkud ji úřady následně vydaly zpět do Německa.

Jeden z obžalovaných před soudem prohlásil, že rychlé dopadení je následkem jejich hlouposti, neboť po výjezdu z Berlína špatně najeli na dálnici a místo do České republiky zamířili do Polska. Další chybu učinili i tím, že své auto zaparkovali přímo před obchodem s karavany, takže si přepadený mohl poznamenat registrační značku.

autor: ČTK | 15. 10. 2016

Související

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama

  Sponzorované odkazy

  reklama