V Německu se srazily vlaky, pětatřicet lidí bylo zraněno

ČTK ČTK
2. 8. 2014 15:08
Dva vagony se zhruba 110 cestujícími se převrátily.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: wikimedia

Mannheim (Německo) - Pětatřicet zraněných si na jihozápadě Německa vyžádala páteční srážka nákladního vlaku převážejícího chemikálie s rychlíkem EuroCity. Čtyři lidé utrpěli těžké zranění, uvedla v sobotu policie.

Vlaky se srazily v pátek krátce před 21:00 nedaleko hlavního nádraží v Mannheimu. Podle německé železniční společnosti Deutsche Bahn vjel nákladní vlak ze strany do rychlíkové soupravy EC, která byla na cestě z rakouského Štýrského Hradce do Saarbrückenu na hranici Německa s Francií. Cestovalo jím 250 lidí.

Celkem údajně vykolejilo pět z devíti vagonů EuroCity, dva se při tom převrátily. V soupravě nákladního vlaku, který podle německých drah mířil z Duisburgu do Maďarska, se mimo koleje ocitla lokomotiva a první dva vagony. Při nárazu nebyly poškozeny nádrže s chemikáliemi, takže do okolí neunikly žádné nebezpečné látky.

"Měli jsme opravdu štěstí, že nikdo nezemřel," řekl na místě nehody Winfried Hermann, ministr dopravy spolkové země Bádensko-Württembersko.

Špatně nastavená výhybka?

Podle mluvčí německé policie zůstanou převrácené vagony na místě nehody ležet až do konce vyšetřování, což prý může trvat dny.

Odborníci řeší kromě jiného to, proč nákladní vlak do osobního narazil ze strany. Budou zkoumat, zda nebyla špatně nastavená výhybka.

Nehoda způsobila komplikace v železniční dopravě v oblasti Mannheimu. Některé spoje byly zrušeny, další vlaky jely jinou trasou. Podle mluvčí německých drah ale nevznikají větší zpoždění.

 

Právě se děje

Další zprávy