V Německu najelo auto do masopustního průvodu, třicet lidí je zraněných

ČTK Zahraničí ČTK, Zahraničí
Aktualizováno 24. 2. 2020 19:18
Do davu lidí v tradičním masopustním průvodu v městečku Volkmarsen poblíž hesenského Kasselu najel automobil. Policie v Kasselu uvedla, že řidič byl zadržen. Zraněno bylo 30 lidí včetně dětí, z toho sedm vážně, informoval deník Bild. Policie se domnívá, že najetí autem do davu lidí bylo úmyslné, ale nešlo o teroristický útok.
Nehoda u městečka Volkmarsen v Německu.
Nehoda u městečka Volkmarsen v Německu. | Foto: Reuters

Server hessenschau.de s odvoláním na policejního mluvčího uvedl, že řidič, který byl zadržen, je 29letý německý občan a pochází z blízkého okolí. O jeho motivu není nic známo; podle informací hesenského ministerstva vnitra zadržený zatím není schopný výslechu.

Zatímco místní policie se domnívá, že nešlo o atentát, hesenské ministerstvo vnitra zdůraznilo, že to nelze vyloučit. "Kvůli situaci na místě v tuto chvíli nemůžeme vyloučit, že to byl útok," cituje ministerstvo deník Die Welt.

Generální státní zastupitelství ve Frankfurtu nad Mohanem čin vyšetřuje jako pokus o zabití. "Vyšetřujeme všemi směry," uvedl podle agentury DPA mluvčí úřadu Alexander Badle. 

Podle očitých svědků do skupiny lidí najel kolem 14:30 stříbrný mercedes kombi. Podle svědka, na něhož se odvolává server hessenschau.de, řidič vjel zhruba 30 metrů do hloubi davu a ještě přidával plyn. Podle některých svědků dokonce cílil hlavně na děti. 

Na místě zasahovalo mnoho sanitek, velké množství policistů i hasiči. Policie místo uzavřela a vyslýchá svědky. "Všechno, co máme k dispozici z kasselské oblasti, je tady," řekl policejní mluvčí internetové televizi Welt TV.

Policie zřídila portál, na který mohou lidé zasílat informace k incidentu, a zároveň lidi vyzvala, aby nešířili fotografie a videa a nepřiživovali spekulace.

Průvody se satirickými alegorickými vozy se na "růžové pondělí" konají v mnoha západoněmeckých městech. Po incidentu ve zhruba sedmitisícovém hesenském městečku Volkmarsen, vzdáleném asi 30 kilometrů od Kasselu, byly přerušeny všechny tyto průvody ve spolkové zemi Hesensko, informovala agentura DPA s odvoláním na policejní prezidium v západním Hesensku. Spolková policie na twitteru po zrušení průvodů uvedla, že nemá informace o tom, že by někde v Německu hrozilo nějaké nebezpečí.

 

Právě se děje

před 6 hodinami

Těžká nehoda nákladního vlaku u německého Freiburgu uzavřela trať do Basileje

Poblíž Freiburgu na jihozápadě Německa dnes havaroval nákladní vlak. Při nehodě zahynul strojvůdce a několik lidí bylo lehce zraněno. Trať mezi Freiburgem a švýcarskou Basilejí byla uzavřena, informovala dnes večer společnost Deutsche Bahn. Lokomotiva a několik vagonů vykolejilo v obci Auggen. Trať má zůstat uzavřena několik hodin a v úseku byla zřízena náhradní autobusová doprava.

Podle mluvčí policie ve Freiburgu vlak převážel několik nákladních vozů. Jejich řidiči jeli v osobním vagonu za lokomotivou. Šlo o deset osob a jejich zranění jsou lehká, uvedla mluvčí.

Příčina nehody je zatím nejasná. Podle serveru deníku Badische Zeitung došlo ke střetu vlaku s několikatunovým betonovým dílem. Vlak částečně vykolejil a byl vážně poničen.

Havárie by mohla souviset s nedalekými stavebními pracemi. Betonový blok, s nímž se lokomotiva srazila, pochází podle serveru z mostu, který je nyní rozebírán.

Zdroj: ČTK
před 7 hodinami

V Británii skončilo hlasování o novém předákovi labouristů, výsledek strana oznámí v sobotu

V Británii dnes skončilo několikatýdenní hlasování o novém předákovi labouristů. Členové a příznivci opoziční strany vybírali ze tří uchazečů o funkci, kterou dosud zastával Jeremy Corbyn. Favoritem klání je stínový ministr pro brexit Keir Starmer, který se v boji střetl se dvěma ženami: Rebeccou Longovou-Baileyovou a Lisou Nandyovou. Výsledek hlasování labouristé oznámí v sobotu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy