reklama
 
 

Podezřelým z vraždy dvou lidí dodávkou v Münsteru je psychicky narušený muž. Ve voze se zastřelil

Aktualizováno 7. 4. 2018 21:22
Dodávka najela ho hostů restaurace v centru Münsteru. | Video: Reuters |  00:27
reklama
Při najetí malého nákladního automobilu do skupiny lidí v historickém centru západoněmeckého Münsteru zemřeli v sobotu odpoledne dva lidé, dvacet je zraněných. Z toho šest těžce. Podezřelým pachatele, který se ve voze zastřelil, je podle médií osmačtyřicetiletý Němec s psychickými problémy. Dění v Münsteru jsme sledovali v on-line reportáži.

Podezřelým z vraždy dvou lidí dodávkou v Münsteru je psychicky narušený muž. Ve voze se zastřelil

reklama
21:25
 

Tímto náš online přenos končí. Události budeme sledovat i nadále a budeme vás o nich informovat.

20:58

Původně policie hovořila o dohromady čtyřech mrtvých. Ministr vnitra spolkové země Severní Porýní-Vestfálsko Herbert Reul na tiskové konferenci  uvedl, že si čin vyžádal dvě oběti. S řidičem, který po činu spáchal sebevraždu, tři. Reul rovněž potvrdil, že čin podle všeho nemá spojitost s islamistickým extremismem. 

Herbert Reul Herbert Reul | Foto: Reuters
20:20
 

Jean-Claude Juncker poděkoval všem, kteří v takto těžkých chvílích pomáhají. 

19:59
Twitter

Mapa místa činu a okolí.

19:57
 

Vícero německých médií uvádí s odvoláním na policejní zdroje, že pachatelem je rodilý Němec žijící v Münsteru, narozen v roce 1969.

19:33

Televize ZDF: Pachatel se nedávno už jednou pokusil o sebevraždu.

 

Fotografie agentury Reuters z místa činu.

Muenster Muenster | Foto: Reuters
19:15

Podle deníku Bild je pachatelem osmačtyřicetiletý Němec s psychickými potížemi, který nemá kriminální minulost. Policie prohledává jeho byt v Münsteru.

19:07
Twitter

Policie zatím nemá žádné indicie o teroristickém pozadí činu v Münsteru.

19:05

Incident v Münsteru vyvolal v Německu vzpomínky na teroristický útok v Berlíně v prosinci 2016, při kterém zemřelo 12 lidí. Terorista tuniského původu Anis Amri, který v zemi nedostal politický azyl, tehdy přepadl polského řidiče, unesl jeho nákladní vůz a v centru německého hlavního města jím najel do davu lidí. Kromě 12 mrtvých zůstaly na místě i desítky raněných. 

Nákladní vůz najel do davu v Berlíně
19:04

Mluvčí německé kancléřky Angely Merkelové Ulrike Demmerová na twitteru uvedla, že kancléřství myslí na oběti a jejich rodiny a událost v Münsteru označila za "strašnou zprávu".

18:51

Dodávka najela do zahrádky před restaurací. Vzhledem ke slunečnému počasí byla plná lidí. Ze záběrů jsou vidět zničené stolky a židle před budovou.

18:47

Policie zatím nezveřejnila identitu ani motiv řidiče dodávky. Spekuluje se samozřejmě jako vždy v takových případech o možné akci radikálního islamisty. Ve srovnání s podobnými činy džihádistů z minulosti je ale netypické, že by se útočník bezprostředně po činu sám zastřelil. Islamista by spíše ještě střílel po lidech, aby zvýšil počet obětí.

Muenster Muenster | Foto: Reuters
18:43

Police aktualizuje počet zraněných: je jich dvacet, nikoliv třicet.

18:41
Twitter

Snímek z místa činu.

18:40

Jedenadvacetiletá studentka Lena řekla deníku Bild: "Byli jsme na ulici, když najednou za námi běželi lidé a křičeli utíkejte, utíkejte, auto tam jezdí po lidech! Utíkali jsme pryč, báli jsme se, že se bude střílet."

17:51

Policie okolí uzavřela a na twitteru vyzvala obyvatele, aby se oblasti vyhýbali a nechali záchranáře v klidu pracovat. Policie rovněž varovala před spekulacemi a dodala, že situace je nepřehledná. Podle Spiegel Online policie pátrá také po výbušnině.

17:52

Podle agentury Reuters policie potvrdila, že žádného dalšího podezřelého nehledá a předpokládá, že nebezpečí už netrvá.

18:36

Nemocnice v Münsteru vyzvala obyvatele, aby darovali krev. Ze třiceti zraněných je podle policie šest lidí v kritickém stavu.

17:50

"Řidič se zastřelil," řekla agentuře AFP mluvčí policie a potvrdila, že zhruba třicítka lidí byla zraněna. Server Spiegel Online tvrdí, že z více než 30 zraněných je šest ohroženo na životě.

autoři: Zahraničí, ČTK | 7. 4. 2018 17:16

Související

    Hlavní zprávy

    reklama
    reklama