V německém Ansbachu došlo pozdě večer k explozi ve vinárně: Jeden mrtvý a desítka zraněných

ČTK ČTK
25. 7. 2016 0:42
V bavorském městě Ansbach, které leží 140 kilometrů od Mnichova, došlo pozdě večer k explozi ve vinárně. Policie potvrdila jednoho mrtvého a desítku zraněných. Přesná příčina výbuchu zatím není potvrzena, podle televize n-tv ale zřejmě způsobil explozi plyn. Podle listu Süddeutsche Zeitung se kvůli výbuchu v Ansbachu z Berlína vrátil bavorský ministr vnitra.
Foto: Aktuálně.cz

Ansbach - Jeden člověk zemřel a desítka dalších osob byla v neděli pozdě večer zraněna při explozi ve vinárně v bavorském Ansbachu. Informovala o tom televize n-tv s tím, že ve městě, které leží nedaleko Norimberka, zřejmě vybuchl plyn. Příčina ale zatím není oficiálně potvrzena.

Na místě je řada policistů, hasičů a záchranářů. Nasazena byla i speciální policejní jednotka. Historické centrum města, kde k explozi došlo, je uzavřeno. Podle listu Süddeutsche Zeitung se kvůli výbuchu v Ansbachu z Berlína vrátil bavorský ministr vnitra.

Ansbach leží asi 140 kilometrů severně od Mnichova, kde v pátek osmnáctiletý mladík v nákupním centru zastřelil devět lidí a pak sebe.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 7 minutami

Českem se v noci na sobotu prohnal silný vítr, lámal stromy a odřízl tisíce domácností od elektřiny

Silný vítr v noci a během sobotního dopoledne v několika krajích zkomplikoval dopravu a zaměstnal hasiče, kteří odstraňovali hlavně stromy popadané na silnice, železniční tratě, chodníky, automobily či elektrické dráty. Nejsilnější poryvy zaznamenali meteorologové brzo ráno na Sněžce, kde vítr foukal v nárazech rychlostí až 166 kilometrů za hodinu. Kvůli poruchám na elektrickém vedení byly ráno tisíce domácností bez elektřiny, nejvíc - přes 20 tisíc odběrných míst - v Pardubickém kraji.

Aktuální výstraha meteorologů na silný vítr se od neděle rozšíří na většinu republiky s výjimkou většiny západních Čech, foukat má až do pondělního rána. Největší nebezpečí hrozí ve Frýdlantském výběžku na severu Čech.

Zdroj: ČTK
Další zprávy