V německé Bochumi hoří nemocnice. Dva lidé zemřeli, šest zraněných je v kritickém stavu

ČTK ČTK
Aktualizováno 30. 9. 2016 18:06
Více než 200 hasičů bojovalo s rozsáhlým požárem univerzitní nemocnice v německém městě Bochum, plameny dostaly pod kontrolu až ráno. Dva lidé zemřeli a 15 dalších utrpělo zranění. Šest z nich je v ohrožení života a u třech jsou zranění vážná, uvedla policie. Příčina neštěstí není dosud známa. Vyšetřovatelé nevylučují, že ho založila jedna pacientka. Oheň vypukl v jednom z pokojů pro pacienty v šestém patře a rozšířil se po celé budově. Hasiči byli přivoláni o půl třetí ráno.
Hasiči likvidují požár v bochumské nemocnici Bergmannsheil.
Hasiči likvidují požár v bochumské nemocnici Bergmannsheil. | Foto: Reuters

Berlín – Při rozsáhlém požáru nemocnice v Bochumi na západě Německa zahynuli v noci na pátek dva lidé.

Patnáct lidí utrpělo zranění. Šest z nich je v ohrožení života, tři utrpěli zranění vážná, uvedla policie. Příčina požáru, který už mají hasiči pod kontrolou, není dosud známa. Vyšetřovatelé nevylučují, že ho založila jedna pacientka, která chtěla spáchat sebevraždu.

Oheň vypukl v jednom z pokojů pro pacienty v šestém patře univerzitní kliniky Bergmannsheil a rychle se rozšířil do sedmého a osmého patra budovy i na střechu. Hasiči byli přivoláni krátce po půl třetí ráno a na místo dorazili po šesti minutách. V té době už byl ale požár podle jejich mluvčího netypicky pokročilý.

V sedmém patře, kde jsou operační sály, a v osmém, který je technickým zázemím, naštěstí nebyli žádní pacienti. Oběti a zraněné si tak požár vyžádal především v šestém patře. Jedna žena zemřela přímo v místnosti, kde požár vznikl, další oběť je ze sousedního pokoje. Někteří z pacientů se před ohněm snažili uprchnout přes balkóny, odkud je posléze vyprostili hasiči.

Vyšetřovatelé zatím příčinu požáru jednoznačně neurčili. "Nelze vyloučit sebevražedný úmysl," sdělila však policie agentuře DPA. Policisté v této souvislosti prošetřují případ devětašedesátileté ženy, v jejímž pokoji požár vypukl.

Kvůli požáru byla evakuována celá postižená budova, evakuace se dotkla téměř 130 pacientů. O zraněné se nyní starají další oddělení bochumské nemocnice. Čtyři pacienti, kteří potřebují speciální péči, byli letecky transportování do jiných nemocnic. Na aktuální tiskové konferenci úřady neinformovaly o žádných pohřešovaných, o nichž hovořily některé předchozí zprávy.

Do boje s ohněm, jehož enormní teploty podle svědků rozpustily okna a nábytek v některých pokojích, se zapojilo celkem 165 hasičů, včetně těch ze širšího okolí města, upřesnil mluvčí hasičů. Na místě hasiči, kteří se budou postupně obměňovat, zůstanou po celý den.

Univerzitní nemocnice Bergmannsheil má celkem asi 650 lůžek a každý rok jí projde 80 tisíc pacientů. Její ostatní oddělení zůstávají v provozu.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 54 minutami

Nejméně 20 mrtvých si vyžádala série výbuchů na vojenské základně v Rovníkové Guineji

Nejméně 20 mrtvých a zřejmě stovky zraněných si dnes vyžádala série výbuchů na vojenské základně v přístavním městě Bata, které je ekonomickou metropolí Rovníkové Guineje. Záběry ve státní televizi ukázaly poničené domy a mnoho zraněných, zejména dětí. Televize informuje nejméně o čtyřech explozích, vážně poškozené jsou i vzdálenější budovy ve městě, uvedly zahraniční tiskové agentury.

První informace naznačují, že exploze se ozvaly v muničním skladu vojenské základny ve čtvrti Nkoa Ntoma, kterou využívají hlavně speciální síly a četnictvo. Právě z této základny podle záběrů stoupal po výbuších černý dým.

"Město Bata se stalo obětí nehody způsobené nedbalostí jednotky odpovědné za hlídání skladišť dynamitu, výbušnin a munice ve vojenském táboře Nkoa Ntoma, která se vznítila od jisker od ohnišť na polích zemědělců. Vše nakonec vybuchlo," uvedl prezident Teodoro Obiang Nguema citovaný agenturou AFP. Prezident nařídil prošetření celé události a požádal mezinárodní společenství o pomoc.

Zdroj: ČTK
před 56 minutami

Při požáru uprchlického tábora v Jemenu zemřelo nejméně osm lidí

Nejméně osm lidí zemřelo a 170 se zranilo při nedělním požáru zařízení pro uprchlíky v jemenském hlavním městě Saná. Mezi oběťmi jsou migranti i zaměstnanci, počet obětí by ještě mohl stoupnout. Příčiny požáru nejsou zatím zřejmé, uvedla Carmela Godeauová z Mezinárodní organizace pro migraci (IOM). O neštěstí informovaly agentury Reuters a AP.

V budově, která hořela, bylo přibližně 700 lidí, uvedla agentura AP. Více než 90 lidí je zraněno velmi vážně a jsou v péči pracovníků IOM, která v místě také rozdává potraviny. Více než šest let trvající konflikt v Jemenu zapříčinil, že 80 procent obyvatelstva je závislého na humanitární pomoci, připomíná Reuters.

Zdroj: ČTK
Další zprávy