V nákupním centru v Mnichově je hlášena střelba. Na místě jsou mrtví, útočník je zřejmě na útěku

Zahraničí Zahraničí
Aktualizováno 22. 7. 2016 19:43
V nákupním centru v bavorském Mnichově se střílelo. Na místě zasahuje policie, podle televize NTV zemřelo deset lidí, další jsou zranění. Incident se stal ve velkém centru Olympia v největším městě Bavorska, napsala agentura Reuters. Útočníci jsou na útěku. Okolí obchodního domu je uzavřené, na místě je elitní protiteroristická jednotka SEK. Střelba se v Mnichově ozývá i na Karlově náměstí v centru.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Reuters

Mnichov - V nákupním středisku Olympia v severní části bavorské metropole Mnichova večer vypukla střelba. Podle televize NTV zemřelo deset lidí, další jsou zranění. Některá německá média mluví o patnácti mrtvých. Policie už potvrdila, že na místě jsou oběti.

Další podrobnosti známé nejsou. Okolí obchodního domu je uzavřené, na místě jsou stovky policistů a také elitní protiteroristické jednotky SEK. Informace o zraněných k dispozici nejsou.

Střelba se v Mnichově ozývá i na Karlově náměstí v centru, teda asi sedm kilometrů od místa první střelby, uvedla televize n-tv s odvoláním na svědky.

Útočníci jsou zřejmě na útěku. Úřady vyzvaly obyvatele, aby nevycházeli z domovů.  "Vyhněte se okolí obchodního domu. Zůstaňte ve svých domovech. Nevycházejte na ulici!" varovala mnichovská policie obyvatele z okolí.

"Je to nejspíše něco velkého," citovala agentura DPA policejní mluvčí.

Mnichovský dopravní podnik uvedl, že zastavil veškerý provoz metra, nejede také několik linek tramvají a autobusů a vlaků.

Někteří zaměstnanci obchodního centra se stále schovávají v objektu. Agentuře Reuters to telefonicky měl jeden z nich sdělit.

Uživatelé na Twitteru zveřejnili záběry lidí, kteří v chaosu utíkali z nákupního střediska. Na webu je také snímek bezvládného těla zakrytého záchranářskou fólií.

Německá policie na Twitteru varovala, aby lidé nezveřejňovali snímky z operace a neprozradili tak jejich  jejich taktiku a pozice.

Zprávy o přesném místu střelby se rozcházejí. Bavorská rozhlasová a televizní společnost Bayerischer Rundfunk (BR) uvedla, že jistý muž začal střílet v kavárně a také ve stanici podzemní dráhy. Další média uvedla, že útočník uprchl do stanice metra.

Připravujeme podrobnosti.

 

Právě se děje

před 57 minutami

Úřady rozbily síť pašeráků čínských anabolik, zatčeno bylo 21 Slováků

Bezpečnostní složky několika evropských zemí si v posledních dnech došláply na síť překupníků řízenou ze Slovenska, která v Evropě obchodovala se zakázanými anabolickými steroidy vyrobenými v Číně. Oznámila to dnes francouzská policie, která při více než dvouletém vyšetřování sehrála klíčovou roli. Francie byla hlavním odbytištěm nelegálních podpůrných látek, většinu podezřelých ovšem tvoří Slováci.

Zdroj: ČTK
Další zprávy