V Moldavsku protestovali lidé proti vládě. Policie demonstraci rozehnala slzným plynem

ČTK ČTK
28. 8. 2016 7:53
Slzným plynem rozháněla moldavská policie v sobotu v hlavním městě Kišiněvu demonstranty, kteří se snažili narušit vojenskou přehlídku uspořádanou v rámci oslav 25. výročí nezávislosti země. Zasáhnout museli strážci zákona proti stoupencům opozice i během projevu prezidenta Nicolae Timoftiho. Při střetech nebyl nikdo zraněn, informovala média. Stovky protestujících se shromáždily nedaleko hlavního náměstí Kišiněva. "Zloději" nebo "Styďte se", ozývalo se z jejich řad, když prezident v doprovodu dalších politiků kladl věnec k památníku knížete Štěpána III. Velikého, moldavského hrdiny z 15. století.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Naďa Straková
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Ázerbájdžán dobyl důležité místo na jihu Náhorního Karabachu

Arménie připustila stažení jednotek Náhorního Karabachu, ovládaného arménskými separatisty, ze strategicky položeného města u hranic s Íránem. Oblast tak vojensky ovládl Ázerbájdžán, oznámila agentura Reuters s připomínkou, že ani nové příměří, zprostředkované Spojenými státy, neukončilo už měsíc pokračující boje o horskou enklávu.

Mluvčí arménského ministerstva obrany Arcrun Ovannisjan na tiskové konferenci uvedl, že etnické arménské síly ustoupily z města Kubatly (ázerbájdžánsky Qubadli), "aby se vyhnuly zbytečným ztrátám". Situace podle něj není "kritická". Ázerbájdžánská média jásají nad osvobozením oblasti, kterou po 27 let "okupovali Arméni".

Zdroj: ČTK
Další zprávy