V Mexiku vybuchl dům plný rachejtlí a petard. Zemřelo nejméně 14 lidí

ČTK ČTK
Aktualizováno 9. 5. 2017 15:47
Nejméně 14 lidí zemřelo při výbuchu velkého množství zábavní pyrotechniky v domě v centrálním Mexiku. Informovaly o tom v úterý místní úřady, podle kterých jsou více než dvě desítky lidí zraněny. Mezi mrtvými je i pět dětí. Neštěstí se stalo ve městě Chilchotla ve státě Puebla, kde v jednom z domů skladovali velké zásoby rachejtlí a petard. Chystali se tak na oslavy místního svátku, které se mají konat příští pondělí. Explozi podle prohlášení místní samosprávy zavinila skupina lidí, která poblíž odpálila rachejtli. Raketa prý omylem vletěla do domu, což vyvolalo řetězový výbuch. Policie případ vyšetřuje.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Reuters
 

Právě se děje

před 5 hodinami

Seemanová překonala český rekord i na kraulové čtyřstovce

Plavkyně Barbora Seemanová překonala v Taškentu další český rekord. Po čtvrteční kraulové dvoustovce posunula nejlepší čas i na dvojnásobné trati. Časem 4:08,89 vylepšila svůj předchozí rekordní zápis z loňského mistrovství světa v Kwangdžu o 84 setin sekundy.

"Čtyřstovka se mi stejně jako včera dvoustovka jela skvěle. Cítila jsem silný záběr, což je pro mě hodně důležité. I když je to čtyřstovka, která vždycky bolí, tak jsem se snažila ke konci do toho ještě kopnout, ale abych nevytuhla, což se ale pochopitelně trochu stalo," popsala rekordní závod dvacetiletá Seemanová v tiskové zprávě.

"Opět skvělý výsledek, vylepšený osobní rekord, český rekord, no prostě paráda. Stále ale cílíme na olympijský A-limit, který Báře stále uniká. Na druhou stranu se zlepšuje a uvidíme, co se stane na jaře," uvedla trenérka Petra Škábová.

Na vynikající časy z International Swimming League v Budapešti navázala v Taškentu Simona Kubová. Po náročném programu posledních týdnů dokázala na 100 metrů znak zaplavat čas 1:00,03 a zopakovat olympijský A-limit. Ten už má splněný od loňského jara.

Zdroj: ČTK
Další zprávy